30 Aralık 2016 Cuma

ROACCUTANE TEDAVİMDE 2.AY! | Roaccutane Kullanırken Dudak Dolgusu Yapılır Mı ?

Selam Beybiler ;

Nihayet 2.ay'ı da bitirdim ve bu süreçte neler oldu neler kullandım bütün değişiklikleri size aktaracağım. Sanırım zorlu geçen bir ay oldu benim, zor derken öyle gözünüz korkmasın ama bir kaç yeni şeylerde eklenince hele bir de yılbaşı yoğunluğu üzerine tam tuz biber oldu. 

Öncelikle benim cildimde öyle aşırı bir akne ve sivilce patlaması olmadı . Yani cildim kusmadı ama onun yerine daha farklı şeyler oldu.

2.Ay ilacım 40mg oldu . İlk ay 30mg ile başlamıştık..

Bu arada bir kaç ürün daha ekledim cilt bakım rutinime.. İlk başlarken olan ürünlerime devam ediyorum sadece Blistex Medplus'ı kullanmıyorum çünkü bende hiç bir işe yaramadığı gibi aksıne daha da berbat etmişti (Halbuki bu tedaviye başlamadan kullandığım tek dudak balmımdı )

 İlk yazımı okumak için Tıklayınız 
1. ay yazımı okumak için de buraya Tıklayınız 

Bu ayın en önemli konusu aslında Roaccutane kullanırken dudak dolgusu yaptırdım. Bir kaç doktora sordum bu tedavi de yapılır mı diye ? Kimi Evet dedi, Kimi Hayır dedi, Kimi de Tavsiye Etmeyerek orta şekilde konuştu.
Ama ben riski aldım ve yaptırdım. Hiç bir sorun da yaşamadım. Bu demek olmuyor ki başkaları yaşamayacak o yüzden sizlerde böyle bir düşüncedeyseniz uzun soluklu düşünün derim bana bakmayın yani. 

Bunun dışında eklediğim ürünler ;
*Dudak çatlak ve kurulukları için Vaseline Baby... Kesinlikle dudak çatlağına ve kuruluğuna en iyi gelen şey vaseline .. İnanılmaz çabuk etkisini gösteriyor ve dudakları anında yumuşacık yapıyor. 
*Madecassol ise dudak kenarımda olan kuruluğu ve yırtılmayı geçiren tek şeydi .. Vaseline sürmüştüm yırtılan kısma ama devamlı yumuşattığından iyi gelmemişti onun yerine doktorum madeccasol önerdi ve 3.gün geçti . 
*Cildimde ki kuruluk için de SHISEIDO IBUKI Beauty Sleeping Maskesi geçen sene bir kavanoz kullanmıştım bu sene de tekrar aldım ve cildimin pullanmasını ve o inanılmaz kuruluğunu tek gecede geçiren mucizevi maske ... 
*KIEHL's Hydro Plumping Serumu ise nemi resmen cildime hapsettiği için benim vazgeçilmezlerim arasına girdi. Aynı zaman da cildi makyaja da çok iyi hazırlıyor.


Şimdi gelelim 2.Ay cildimde ve bedenimde Roaccutane Etkisi Neler ? *Dudak kenarımda ki yırtığın fenalığını görüyorsunuz ve canımı inanılmaz acıtıyordu neyse ki 3 hafta sonucunda geçti

*Alnımın üzerinde çıkab sivilcemsi şey ile oynadığım için bir türlü geçmedi 1 ay olucak nerdeyse ... Ona da Madecassol sürmeye başladım biraz indi ama umarım geçer.
*Saçlarım inanılmaz kurudu onlara da maske ve yağ uyguluyorum ben hayatımda saçlarımın bu kadar kuruduğunu bilmem aksine sabah yıkar akşama kadar yağlanırdı. 
*Tırnaklarım çatır çatır kırılmaya başladı 
*Boynumda da bir çıban çıktı ama onun resmini çekemedim şu an geçti zaten .. 
*Cildim fotoğraflarda da görüldüğü üzere minik minik soyuluyor hala daha. 
*Bel ve Popo kısmımda şiddetli ağrılar var. Özellikle yatarken yatakta 200kg olmuşum gibi zor dönüyorum ve sabahları ağrılar içinde kalkıyorum..
*Dudağıma dolgu yaptırdım ve bende ters tepmedi ama başkasında tepmeyecek diye bir şey söz konusu değil ben sadece bu riski aldım. Çünkü kimi doktor yapılır derken kimi de yapılmaz diyordu bende riski aldım valla :) 


Hiç yorum yok: