14 Aralık 2016 Çarşamba

Aydınlık ve Berrak Cilt İçin Gece Bakım Kremi | Dermalogica Pure Night

Selam ; 

2 ay önce Roaccutane akne tedavisine başlarken size Dermalogica'nın Pure Night ürününe başladığımı belirtmiştim. Artık net fikirlerimi yazmanın zamanı geldi .. 
Öncelikle şunu tekrar belirtmek isterim Gece bakım kremleri ile Gündüz bakım kremleri tamamen ayrıdır. Bunları birbirine karıştırmayın ve bu konuda dikkat edin. 
Gündüz bakım kremleri daha çok cildinizi çevresel faktörlere karşı korurken; Gece bakım kremleri ise hücre yenileyici özelliklere sahiptir. Özellikle uyku esnasında yenilenen hücrelerimize yardımcı olurlar. 
Dermalogica Pure Night Gece Bakım Kremini kullanmaya başladıktan 3-4 gün sonra etkilerini görmeye başladım.
Öncelikle cildimi pamuk gibi yaptı. Özellikle Roaccutane tedavisinde olduğum için cildim çok fazla kuruduğundan ve kızardığından  cildimi neme de doyurdu, kızarıklığını da sonlandırdı. 
Bunun dışında cildimde 3 hafta sonucunda net bir berraklık kazandı. 
Bu kremin ana özelliklerinden biri leke tedavisinde kullanılıyor benim cildimde lekelenme olmadığından o kısmını pek anlamadım ama elmacık kemiğimin üzerinde olan güneş lekemin rengini %30 civarında açtığını gözlemledim. 
En çok sevdiğim diğer özelliklerinden biri de pompalı ambalajı olması. Pompalı olması bana daha hijyenik geliyor. Kavanoz ambalajlarda parmak daldırma olayını sevmiyorum . 

Bir de yan tarafında bir çizelge var ürünü ne kadar kullandığınızı gösteriyor. Aşağıda ki resimde ne kadar kullandığımı da görebilirsiniz yarısından fazlasını bitirdim :) 


Ürün içeriği ise ;

Oligopeptid, Aydınlatıcı Vitamin C, Niyasinamid ve Çinko Glisinat melanin oluşumunu kontrol altına almaya yardımcı olurken; Bal Kabağı Enzimleri cildin yenilenmesini sağlar. Yaban Mersini ve Ahududu Çekirdek yağları bariyer lipidleri onarmaya cildi nemlendirmeye ve nemsizlikten dolayı oluşan ince çizgileri azaltmaya yardımcı olur. 
Beyaz Cennet Çiçeği özü cildin berraklığını arttırır, kolajeni uyarıcı Vitamin C ve Moth Fasulyesi Tohumu Özü yaşlanma belirtilerini azaltır. 
 Kullanımı : Her gece tek pompa bütün cildime yetiyor ben boynuma doğru da kullanıyorum . Yaklaşık 4-5 ay gider diye düşünüyorum. 


50ml satış fiyatı : 449 TL 


Hiç yorum yok: