29 Kasım 2016 Salı

Dudak Dolgusu Deneyimim

Günümüzde artık Medikal Estetik herkesin hayatında .. Özellikle botoks ve dolgu işlemleri en revaçta olan işlemler. Kısa süreli işlem sonrası anında etkiyi görebiliyorsunuz. 
Bende uzun zamandır dudak dolgusu yaptırmak istiyordum fakat cesaret edemiyordum. 
Sonunda cesaretimi topladım ve OP. DR. Gökhan Haytoğlu' nun kliniğinde kendimi buldum.

Unutmadan önemli bir dip not geçeceğim. Ben Roaccutane kullanıyorum. İnternette çok araştırdım Roaccutane cilt tedavisinde botoks/dolgu işlemleri yapılır mı ? diye ama pek bir sonuç bulamadım. Nitekim doktorlar pek önermiyor ama ben bu riski aldım ve dudak dolgusunu yaptırdım. Ben de herhangi bir yan etki olmadı ama bu demek değil ki sizlerde olmayacak .. 
O yüzden mesuliyet kabul etmem :) 

Okumak istemezseniz en aşağıda videosu var :) 


Benim dudağımda ki sorun üst dudak alt dudağa oranla ince ve şekil bozukluğu vardı. Aynı zaman da Ağlak Dudak ifadesi denilen dudak kenarlarının aşağı bakması durumu vardı. 

Dudağımın ilk hali aşağıda ki gibiydi. Üst dudak alt dudağa oranla ince ve şekil bozukluğu var. 
İlk başta dudağa lokal anestezik krem sürülüyor. 10-15 dakika bekleniyor . Benim dilim bile uyuşmuştu :) 


Ve asıl işleme geliyoruz. 
Dudak dolgusu işlemi normalde çok acılı bir işlemmiş ama bende öyle olmadı. Nedeni ise benim acı eşiğim çok yüksek o yüzden sizde olmaz da diyemem. Sadece ilk iğneyi vurduğunda gözümden bir yaş geldi ondan sonrası hoppp diye bitti. İşlemden hemen sonra çekilen foto da o eşitsizlik biraz gitmiş gibi duruyor ve ağlak ifade tamamen son buluyor. 
2 gün boyunca ara ara bastırmadan buz koymak gerekiyor. Ve dolgu işleminden sonra 2 saat boyunca sıcak bir şeyler içmemek gerekiyor ... 
Bende herhangi bir morarma ve abartı şişme olmadı . 
Hatta dudaklarım ilaçtan dolayı kuru olmasına rağmen hiç gerilmedi. Youtube kanalımda ki video ; 
Hiç yorum yok: