19 Mayıs 2016 Perşembe

NARS Contour Blush | PALOMA | Yüz Şekline Göre Kontur Nasıl Yapılmalıdır?

Cilt makyajının olmazsa olmaz en önemli tekniklerinden biri de yüz kontürlemedir. Ufak bir dokunuş ile yüzünüzü ideal ölçülerde gösterebiliyorsunuz. Konturleme de kullanılan bir çok makyaj ürünü var.. Bunlar; Krem,Toz ve Likit yapıda ürünler.. 

Fakat olay sadece koyu rengi alıp elmacık kemiğinizin altına kontur yapmakla bitmiyor aynı zaman da aydınlatmanız gereken yerleri de aydınlatıp bir bürünlük oluşturmak gerekiyor. 

O yüzden hem aydınlatıcı tarzda hem de konturlemek için ayrı ayrı 2 ürün almaktansa tek bir ürünle konturleme işlemini halledebiliriz. 

En son NARS Contour Blush ile tanıştım. 
İlk olarak en sevdiğim özelliği tek renk olarak değil de 3 farklı renk olarak üretilmesi. Bende olan orta ton PALOMA rengi. PALOMA renginde ki kahve ton cilt rengimle daha çok bütünleşti. Aslında OLYMPIA rengini düşünmüştüm ama çok fazla açık kaldığı için tercih etmedim. 

Renk skalası ise;
*OLYMPIA ( Fildişi-Gül Kurusu ) : Çok açık beyaz tenliler için  
*PALOMA ( Açık Vanilya-Şeftali Bronz ) : Beyaz ve Orta Buğday tenliler için
*GIENAH ( Orta Buğday-Çikolata Kahve) : Esmer ve Bronz tenliler için 

Uygulamasını NARS ITA Fırça ile yapıyorum. ITA'nın en sevdiğim özelliği ürünü ciltte çok iyi dağıtıyor. Hoppp diye alıp yapıştırmıyor. Kontürleme ürünlerinde özellikle toz ürün kullanıyorsanız bu konuda ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız :) Peki yüzümüze kontürleme yaparken nasıl yapmamız gerekir? 

Öncelikle yüz şeklimizi bilmemiz gerekiyor. Bunun için sizlere bir kaç örnek verdim. 


OVAL YÜZ : En ideal olan yüz şeklidir. Ve konturlemeye pek gerek yoktur. çünkü kendiliğinde kontur yerleri belli olduğu için o kısımlar gölgelidir. Sadece Alın, Çene ve Elmacık kemiği üzerinde ki yere hafif aydınlatıcı sürmeniz yeterli olacaktır :) YUVARLAK YÜZ: Bu benim yüz tipim :) Ve konturleme işleminin en çok işe yaradığı yüz tipi :) Çünkü yuvarlak yüz birden size oval ve keskin hatları olan bir yüz haline gelebiliyor. Bunun için elmacık kemiklerinizin altında ki yer uygulama alanınız. Yüzünüzün yan tarafından elmacık kemiğinizin altının kulağınızla birleşen ve çene kemiğine doğru uzanan kısma konturlemek için kullanacağınız üürnü uyguluyorsunuz. Fakat çene kemiği derken tam olarak dudak kenarına ürünün gelmemesine dikkat edin bu size yaşlılık ifadesi katacaktır. Dudak kenarının 3 parmak ilerisinden kulak kısmına kadar elmacık kemiğinin altından uygulayabilirsiniz.
Aslında bunu şöyle de ifade edebilirim aynaya düz baktığınıza göz bebeğinizin tam ortası olan yeri işaret olarak alırsanız  elmacık kemiğinin altından bu sizin bitiş noktanız olsun ordan kulak kısmına doğru konturleme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.
Alın ve çene kısmına da uygulama yaparak konturleme işlemini bitirmiş oluyorsunuz. ÜÇGEN YÜZ : Sadece alın kısmına kontürleme yapmanız yeterli olacaktır.Çene ortasını aydınlatabilirsiniz.TERS ÜÇGEN YÜZ: Elmacık kemiklerinin alt kısmına konturleme işlemi yaptıktan sonra. Çene kemiğinin alt kısmından Kulak hizasından başlayarak hat boyunca konturleme yapmanız yüzünüzün çene kısmını daraltıp alın kısmı ile orantısını sağlayacaktır.Alın kısmının ortasını aydınlatabilirsiniz.


KARE YÜZ : Köşeli olan bu yüz hattında alın ve çene kısmına konturleme işlemi uygularak o kısımları ovalleştirebilirsiniz. Elmacık kemiği ve alın ortasını aydınlatabilirsiniz.UZUN YÜZ : Alın ve Çenenin uç kısmına konturleme yaparak yüzünüzü orantılayabilirsiniz. Elmacık kemiği üzerini aydınlatabilirsiniz.Yüz konturleme şekillerinide gördükten sonra dikkat edilmesi gereken bir konuya daha sizinle paylaşacağım. Kontur ürünleri seçerken mutlaka mat ve kahve tonlarında olmasına dikkat edin. Zira konturleme işleminizden dolayı yüzünüz komik bir hal alabilir. 
Bunun için içinde bakır renkleri olmayan renkleri tercih edin kahve tonlarını ve cildinizden 5-6 ton değilde 2-3 ton koyu olan ürünlerle konturlemeyi yapın. Yani çok koyu renk sizin çok iyi konturleme yapacağınız anlamına gelmez. Zira ürünü cildinizle bütünleştirmek için çok fazla vakit kaybı ve çizgi hattı oluşturmanıza sebep olur. 
NARS CONTOUR Blush'ın kadifemsi bir bitişi var. Toz ürün olmasına rağmen kalıcılığı çok iyi.
NARS CONTOUR BLUSH'a NARS ve SEPHORA mağazalarından ulaşabilirsiniz. Online olarak Makyaj Trendi sitesinden ulaşabilirsiniz. 

Fiyat : 135TL

Hiç yorum yok: