2 Nisan 2016 Cumartesi

NARS YACHIYO Kabuki Fırça | Artistik Makyaj Fırçası

Makyaj Fırçalarına olan tutkum sanırım başka hiç bir şey de yoktur. Bunu bilen çoğu arkadaşımın bende inanılmaz hatırı vardır :) Fırça denildiğinde cidden damarlarımda ki bütün kan çekiliyor o derece yani :) 
NARS Kabuki Fırçalarıyla seneler önce ITA ile tanıştım ama YACHIYO koleksiyona geç katıldı. 

NARS Artistik Fırça serisinin en önemli özelliği bu seride ki bütün fırçalar elle dikiliyor ve kesinlikle kesme işlemi yapılmıyor. 

Yachiyo görünüm olarak da diğer fırçalardan çok farklı artistik duruşunun arkasında yatan ise ;

*Öncelikle çok hafif bir fırça elinize aldığınızda şaşırıyorsunuz.

*Keçi kılından yapıldığı için biraz sert geliyor ama uygulama aşamasında bunu hissetmiyorsunuz. 

*Yoğun pigmentli toz ürünler için oldukça ideal .

*Sadece toz ürünlerde kullanmanız lazım aksi takdirde fırçayı yıkadığınız da doğal kıl olduğu için ürünü üzerinden çıkaramazsınız. Allık , Bronzer, Aydınlatıcı ve Pudra uygulayabilirsiniz.

*Kabukiler özel bir teknikle dikiliyorlar. Bu fırçaların en önemli özelliği en iyi cins kıllardan yapılıyor olması. Şekillendirilirken kesme işlemi olmadan fırçaya tüm kıllar monte ediliyor ve elle tek tek alttan çekerek şekil elde ediliyor böylece fırçalar yumuşaklığını koruyor. 

*Sap kısmı çok farklı. İncecik bir çubuğa Uzakdoğu’ya özgü bir bitki olan Black Wisteria sıkıca sarılmış.... Bu da sapın orta kısmındaki tombik görünümün sebebi.


İlk etapta çok fazla anlaşamadığım bir fırça olsa da şimdi elimden düşürmüyorum. Özellikle Allık ve Pudra uygulamasında kullanıyorum. 
Fiyat olarak da oldukça yüksek bir fiyata sahip nedeni ise dediğim gibi tamamen özel yapılmasından ve keçi kıllarından kaynaklanıyor. 185 TL fiyatı.

Peki bu fiyata değer mi ? Bence kesinlikle değer. 


Hiç yorum yok: