28 Şubat 2016 Pazar

MAKYAJ SÜNGERLERİ | Beauty Blender, Make Up For Ever, EKLIPS, Real Techniques , Yves Rocher

Makyaj süngerleri makyaj severlerin kısa sürede uygulama yapmasını ve daha düzgün ten makyajı yapmasını sağlaması açısından pratik aksesuarlar olarak uzun zamandır hayatımızda yerlerini aldılar. 
Peki bür sürü markanın ürettiği makyaj süngerlerinin hepsi aynı mı ? 

Senelerdir hayatımızda olan makyaj süngerlerine Beauty Blender markası öyle bir damga vurdu ki 7-8 sene önce dünya çapında bir çığır açtı. Bende ilk kez 2009 senesinde kullanmaya başladım ve o günden beri asla elimden düşmedi.
Ve alternatif olarak bir sürü marka makyaj süngeri çıkarmaya başladı. 
Ben de edindiğim tecrübelere dayanarak hangisinin daha iyi ve işlevsel özelliği daha yüksek sizlerle paylaşıyorum. Önceliği Beuty Blender'a veriyorum. Çünkü onun yerini doldurabilecek bir sünger kullanmadım. Yapısı oldukça yumuşacık, avucunuzun içine aldığınızda küçücük yapabiliyorsunuz ve ten ürünlerini cilde en iyi yedirenlerden. 
Evet fiyat olarak biraz pahalı 59,00 TL fakat bu fiyatını kat kat çıkarıyor. Ben 5 sene boyunca kullandım. Tabii bunda nasıl kullandığınız da önemli; öncelikle hijyenik olmanız gerekiyor ben maksimum 2 kullanım sonrası mutlaka yıkadım ve özel küçük bir çantada taşırım. Çünkü cildim zaten hassas olduğu için makyaj fırça ya da süngerlerimin asla başka bir şeyle temas etmelerini istemiyorum ve huylanıyorum. MAKE UP FOR EVER Ellipse Sünger ise benim en başarılı bulduklarımdan . Elips şeklinde olmasından dolayı da sivri uçları sayesinde göz altları ve burun kenarlarında rahatlıkla uygulanabiliyor ve ürünü çok fazla emmeden direk cildinize aktarıyor. 
Ve en sevdiğim özelliği ise temizliği o kadar kolay ki üzerinde ürün kalmıyor yine eskisi gibi tertemiz kullanabiliyorsunuz.
Aslında lateks süngerin elips olarak kesilmiş hali . Lateks sünger ise senelerdir hatta ben diyeyim 15 sene siz diyin 20 senedir makyaj dünyasında kullanılan bir süngerdir. 
Fiyat olarak da bence gayet uygun 29 TL
Ve sonuna kadar hakkını veren bir sünger. 


Beauty Blender markasının göz altları için ürettiği daha ufak bir sünger. 
Kesinlikle olması gerekli bir ürün değil bence, büyük olan süngerin ucunda ki sivri kısımda göz altında rahatlıkla kullandıldığı için ben buna pek gerek duymuyorum . Olmasa olur yani :) 
2'li paket halinde satılıyor 53 TL 


REAL TECHNIQUES Makyaj süngeri ;  Fırçaları her ne kadar çığır açtıysa yemin ettim almayacağım :) Nedense kullanmadım ama sevemedim de fırçalarını. Süngerine gelecek olursak Beauty Blender'a en yakın muadil olarak gösterilsede Beauty Blender daha önde bence, çünkü real technıque süngerin orta kısmında hep bir sertlik kalıyor ve yıkandıktan bir süre sonra eski halini alıyor , Beauty Blender'da bu tarz sorunlar olmuyor. 
Fiyat : 36 TL


YVES ROCHER Makyaj Süngeri ; bu süngerden kaç tane aldım bende bilmiyorum. Fiyat olarak gayet uygun olması ve ürünleri cilde güzel aktarması hoşuma gitsede yıkamadan sonra çok çabuk bozulması benim de sinirlerimi bozdu bir süre sonra. İlk başlarda çok seviyordum ama her düngerimin ağzı yüzü kayınca ''yeterrr artık'' dedim .. Fiyat :11 TLEKLIPS Makyaj Süngeri; Kısaca tamamen boşa alınan bir ürün evet fiyatı çok ucuz 5 TL gibi bir şeye almıştım yalnış hatırlamıyorsam ama hiç bir işlevi yok kesinlikler. Öncelikle çok sert ve bu sertlik rahat uygulama sağlamanızı engelliyor, ciltte dalgalanma yapıyor ürünleri iyi yediremediği için. EKLIPS Saplı Makyaj Süngeri ; Eklips'in diğer süngerini ne kadar beğenmediysem bu saplı süngerini de bir o kadar beğendim. Tabii Beauty Blender gibi asla değil çünkü sadece tek bir ürün için kullanabiliyorsunuz. Fondöteni cilde çok güzelaktarıyor. Pürüzsüz bir görünüm elde ediyorsunuz. Temizlemesi çok kolay anında temizleniyor . Oldukça yumuşak bir yapısı var. 
Fiyat : 11 TL

GENEL YORUMLAR;

*Benim ilk sırada Beauty Blender ve Make Up For Ever Ellipse  Süngeri var 
*Temizlik konusunda hepsini genellikle bir kabın içince azıcık bulaşık deterjanı ve ılık su ile yıkıyorum , bazen de kese içine koyup çamaşır makinasına atıyorum. Bu şekilde 5 sene boyunce Beauty Blender'ımı çok rahat kullandım en ufak zarar görmedi. 
*Beauty Blender'a benzetilmeye çalışan hiç bir ürün onun yerini asla tutmadı 
*Süngerleri kullanmadan önce fondöten ya da kapatıcımı cildime uyguluyorum sonrasında sünger ile tamponlayarak tamamen yedirilmesini sağlıyorum. Direk ürünü üzerine koyup uygularsanız bütün süngerler çok fazla ürün emiyor ve size artı bir yarar kesinlikle sağlamıyor. 


Hiç yorum yok: