17 Şubat 2016 Çarşamba

MAKE UP FOR EVER ULTRA HD STICK / 106 | 122 | 146 Fırçalar Nasıl Kullanılır ?

MAKE UP FOR EVER bombası ULTRA HD Fondötene tam alışmışken yeni lansmanlarından Ultra HD STICK ile yine makyaj severlerin gönlünü fethetmeyi başardı. 
Stick yapıda fondötenleri sevenler için bambaşka bir yapıda; özellikle kuru ciltlerin kullanımdan uzak durduğu stick fondötenler Ultra HD Stick'in ince ve aydınlık veren, cildi nemli tutan yapısı sayesinde hem günlük hem de özel makyajlar için ideal. 


Karma ve Yağlı ciltler ise mutlaka cildin yağ dengesini sağlayan baz ile kullanmalarını öneririm. Çünkü aydınlık veren yapısı olduğu için günün ilerleyen saatlerinde cildin yağlanmasıyla beraber rahatsız edici bir his bırakabiliyor. En uygun baz ise Make Up For Ever Shine Control Primer

Fondöten için ; 106 numaralı orta boy fondöten fırçasını kullanıyorum. Fırça kullanmamda ki amaç ise likit veya stick yapıda olan fondötenleri sponge gibi çok fazla içlerine hapsetmiyorlar ne kadar ürün alıyorsanız bunu direk cildinize aktarıyor . Böylelikle fazla ürün kullanmamış oluyorsunuz. 

Kontürleme için ; 146 numaralı Flat fırçasını kullanıyorum trapez şekilli düz olan bu fırça yüz kontürlemede oldukça ideal aynı zaman da bu fırçayı allık fırçası olarak da kullanabilirsiniz. 122 numaralı Blending fırçası ile de fondöten ve kontürleme yaptığım yerlerin iyice harmanlanmasını sağlayarak ince bir pudra geçiyorum. 

106 Fondöten Brush Fiyat : 102 TL (Tıklayınız)
146 Flat Blush Brush Fiyatı : 102 TL (Tıklayınız)
122 Blending Powder Brush : 128 TL (Tıklayınız)


Elmacık kemiği, alın ve burun bölgemde kontürlemeler yaptım. Sonuç ise oldukça doğal görünümlü kontürleme oldu. Çizgi şeklinde belli olan kontürleme işlemlerini asla sevmiyorum ve oldukça itici duruyor bence. 

Benim kullandığım renkler Y225 cilt rengim olan sarı alt tonlu en açık renklerinden biri ve Y535 ise kontürleme için oldukça ideal içeriğinde çok fazla kızıllık olmayan rengi. Eski seride 10 numara kullanıyordum ve ona en yakın renk olarak seçtim. 

Eski serisi ile aralarında ki fark ise ; 
*Daha ince yapıda 
*Cilt üzerinde kek görünümü yapmıyor
*Aydınlık ve nem veriyor
*Daha az kapatıcılık sağlıyor, fazla kapatıcılık istediğiniz bir kaç kat üst üste sürmeniz gerekiyor
*Kalıcılık konusunda ise mutlaka baz ile kullanmanız gerekiyor ki gün boyu cildinizde kalsın
*Cilt üzerinde kaymak gibi kaydığı için uygulaması çok kolay 
*Ultra HD teknolojisi ile üretildiğinden dolayı özellikle kamera önünde ciltte yokmuş izlenimi veriyor.
*Aslında TV ve Sinema için üretilmiş fakat günlük yaşama da uyarlandığı için makyaj yapan herkes rahatlıkla kullanabilir. 


Fiyat:110 TL

 Make Up For Ever Ultra HD Stick Fondötene ;
*Bağdat Caddesi
*Cevahir 
*Akbatı mağazalarından
*SEPHORA Mağazalarından
*Online olarak Makyaj Trendi sitesinden temin edebilirsiniz. 


Hiç yorum yok: