17 Ocak 2016 Pazar

ATELIER REBUL PERA | Doğu ve Batı'nın Gizemli Buluşması


Gün olurda bir gün Grasse'ye gidersem ve kendimi anlatmaya başlayıp benim için tasarlamalarını istediğim kokunun içine mutlaka Paçuli, Amber, Yasemin ve Sandal kullanmalarını gerektiğini gerisinin onlara ait olduğunu belirtirim :) Evet özellikle bu 4 koku beni benden alıyor sebebini bilmediğim şekilde ve bütün kullandığım parfümlerde de bu 4 tanesinden biri özellikle de paçuli vardır. 

Atelier Rebul kolonyalarıyla meşhur markaydı benim gözümde taa ki PERA ile tanışana kadar.
PERA içerisinde Paçuli , Amber ve Gül bulunmaktadır. Grasse'ye gitmeye gerek kalmadı :)

PERA afrodizyak etkisi yüksek feminen bir koku ve benim en sevdiğim koku bulutunu taşıyor. Siz yürüdükçe sizin peşinizden gelen nadir parfümlerden. 

Şişe tasarımı ile nokta atışını yapmış bana göre. Eski Fransız kadınlarının makyaj masalarını süsleyen atomizer spreylerden önce olan pompalı ucu püsküllü şişe tasarımı beni alıp taa o zamanlara götürür.Avangarde şişe tasarımını gayet başarılı buldum..

Yan ürün olarak sadece kolonyası mevcut ve tabii ev ile bütünlük sağlaması amacını güden mumu. Ben mumu yaktığım an evin bütün heryerini bu koku kaplıyor. Aslına bakılırsa da kıyamıyorum.Kalıcılık olarak da dediğim gibi koku bulutuna sahip olduğu için gün boyu benimle beraber:)

Ve dikkatimi çeken şişe tasarımı, esansının fazlalılığından olan kalıcılığı ile fiyat konusunda oldukça uygun bence 189TL... Bu tarz kokular şu an 400-600TL'den aşağıya maalesef satılmıyor. 

Aklımda kalan diğer parfümleri ise İstanbul ve Rose Oud 

Atelier Rebul Mağazaları ;

*Kanyon AVM
*Akasya AVM
*Zorlu AVM
*Bağdat Caddesi 
*Brandium
*Palladium 
*Capacity 
*Cevahir
*Bursa Koru Park
*Ankara Ankamall 

Mutlaka uğrayıp PERA kokusunu deneyimlemenizi tavsiye ederim. 
Hiç yorum yok: