18 Kasım 2015 Çarşamba

YAĞ DENGELEYİCİ ve SİVİLCE KURUTUCU Kil Maskesi | DDF Sulfur Therapeutic Mask

DDF Sülfür Maskesini bir çok arkadaşımdan duyarak denemeye karar verdim. Yaklaşık 4-5 aydır da kullanıyorum. Daha önce Kiehl's Rare Earth Kil Maskesini kullanıyordum hatta şurda yazısı var Tıklayınız  . 
DDF markasının kil maskesinde beni en çok etkileyen Sülfür, Kaolin ve Bentonit içeriğinin bir arada kullanılması. Normal de tek başına ya da Kaolin ve Bentonit kullanılır ama sülfür eklenmezdi kil maskelerine ama DDF devrim yaratarak 3 etken meaddeyi de içine koydu. 


Öncelikle çok kuru ciltler dışında cilt tipleri için ideal. Gözenek sıkılaştırma ve siyah nokta tedavisini gerçekleştiriyor.Cildin yağ dengesini sağlamasınıjn yanı sıra hassasiyet oluşturmuyor. Kil maskesi kullanımından sonra cildimde  kızarıklıklar oluşuyordu ama DDF Sülfür Mask' da öyle bir sorunla karşılaşmadım. 

Ve benim pırt pırt atan sivilcelerimin düşmanı oldu. Sivilceli yeri Batikon gibi antiseptik solüsyonla temizledikten sonra lokal olarak DDF Sülfür Maskesini kullanıyorum. Genel de ben 1 gece bekletiyorum ve sabaha sivilcem tamamen sönmüş oluyor. 

 O yüzden sivilceli ciltlere ya da 1-2 sivilcesi çıkanlara  bu yöntemi mutlaka denemelerini tavsiye ederim. 
Diğer sevdiğim özelliği ise genelde maske yaptıktan sonra bir kaç saat cilt berrak duru bir şekilde oluyor fakat ertesi güne bir yağ depolanması yaşayarak içinde ne kadar yağ varsa cildimin en üst katmanına çıkartıyordu . Bu sorunu da yaşamadım. 

İçeriği ;
Sülfür %10 : Ciltteki fazla yağı absorbe eder, yağ salınımını dengeler, gözenekleri sıkılaştırır.
Kaolin : Ciltteki fazla yağı absorbe eder, yağ salınımını dengeler, gözenekleri sıkılaştırır.
Bentonit: Ciltteki fazla yağı absorbe eder, yağ salınımını dengeler, gözenekleri sıkılaştırır.
Aloe Vera %10 : Cilde yunuşakılık kazandırır, rahatlatır, tahrişleri yatıştırır, kızarıklıkları önler.Nemlendirme özelliği vardır. 
Sodyum PCA : Cildi nemlendirir, yumuşatır. 
Okaliptus Yağı: Antiseptiktir.
Gliserin: Cildi nemlendirir.
Allantoin: Cildi iyileştirir. yatıştırır ve nemlendirir.
Sweet Almond Oil ( Tatlı Badem Yağı) : Cildi besler, yunuşatır, yatıştırıcıdır. 
Fiyat : 199 TL

Hiç yorum yok: