2 Kasım 2015 Pazartesi

PROTEZ TIRNAK Nedir? Nasıl Uygulanır? | (Acrylic Nail)


Protez Tırnak benim senelerdir merak ettiğim ama bir türlü cesaret edemeyerek yaptıramadım.Sonunda kendi tırnaklarımın sürekli kırılmasından ve Rihanna Tırnak Modeli dediğimiz ucu sivri modeli de çok merak ettiğim için cesaretimi toparlayıp tırnak konusunda uzman bir yer araştırdım ve TIRNAK  BUTİK ile tanıştım. 

Bu tarz uygulamalar hem enfeksiyon hem de deformasyon oluşma riski yüksek olduğu için işinin ehli kişilere yaptırmanız gerekiyor.
Uygulamanın aşamalarına gelecek olursak;


Tırnak yapımda ve uzamasında bir sorun yok fakat tırnaklarım dibinden kırıldı için iyice sinir olmaya başlamıştım. Aslında bunun için farklı bir yöntem var ama ben protez tırnağı merak ettiğim için önceliğim protez tırnak oldu.
Protez tırnağı Takma tırnakla karıştırmamak gerekiyor. Takma tırnağın hem yapıştırıcı hem de uygulaması çok daha farklı. Protez Tırnak daha riskli bir işlem. 
Öncelikle manikür ve ojeye zaman ayıramayacak kadar yoğunsanız tavsiye ederim ama onun dışında tavsiye sebebim değildir. 
Çünkü ister istemez tırnağın üst yüzeyi törpülenerek inceliyor ve yapıştırıcı, akrilik jel uygulandıktan sonra ana zemin hiç bir şekilde hava almıyor. 
Ama ben bunların hepsini biliyordum zaten merakıma dayanamadım :) Ve şimdi iyi ki de yaptırdım dedim bundan sonra ki işlem ile tırnakları toparlayacağım.

Uygulama ;

*Önce eller ve uygulama aletleri sterilize ediliyor.
*Kendi tırnak boyunuz uzunsa kısaltılıyor ve şekil veriliyor.
*Tırnak etlerinin tırnağa yapışık olmaması gerektiğinden tırnak itici ile geri itiliyor ve açılıyor.
*Tırnak üzeri ince bir şekilde törpülenir ( Bu kısım çok önemli.Fazla törpüleme sonucu ciddi zararlar görebilirsiniz.) Tırnağın parlaklığı alınıyor.Özel fırçası ile tozlar atılıyor.
* Tırnak yapısına ve şekline göre seçilen tırnaklar özel yapıştırıcı ile yapıştırılıyor. ( Burda da dikkat edeceğimiz konu mutlaka tırnak yapısına göre olmalı yoksa tırnak yatağını tamamen bozulmasına sebep olunur.) Bunun çok itina ile yapılması gerekmektedir.
*Tırnağın boyunu ve şeklini istediğiniz bi yaptırdıktan sonra özel solüsyonları sürülüyor
*Sonrasına fırça ayrdımıyla akrilik jel ince bir tabaka halinde uygulanarak ultraviyole ışınıyla kuruma işlemini yaptırılıyor.
*Ultraviole ışınında dikkat etmeniz konu ellerinizi yamuk yumuk tutmamanız gerekiyor yoksa jel o tarafa kayarak şekli bozuluyor ( bu hatayı ben yaptım :) ) 
*Gerekirse 2. kat jel uygulandıktan sonra işlem bitiyor.
*Son olarak üzerine özel solüsyonlar sürülüyor ve isteğiniz üzerine tırnak süsü ya da oje uyguluyorsunuz.
*Ben oje uygulatmadım ama süs yaptırdım . Çünkü hafif pembe rengi benim çok hoşuma gitti.
1 hafta sivri şekilde kullandıktan sonra uçlarını hafif keserek küt kullanmak istedim :) Şu an 15 gündür kullanıyorum ve en ufak bir sorun yaşamadım . Özellikle PC başında çok olduğumdan dolayı klavye konusunda tereddütlüydüm ama beni hiç bir şekilde etkilemedi. 

Tırnak Butik protez tırnak dışında;

*İpek Kirpik
*3D Kirpik
*6D Kirpik
*Shellac
*Nail Art
*Kalıcı Makyaj
*Tırnak Yeme Tedavisi
*Batık Tedavisi
*Nasır Tedavisi
*Manikür&Pedikür
*SPA
uygulamarı da yapıyor.

İletişim :

Bakırköy: 
Zeytinlik mah. Fişekhane cad. no:56/A Bakırköy/İSTANBUL ( Capacity C kapısı kapısı - Titanic Otel karşısı ) 
02125711183
02125711184

BEYLİKDÜZÜ:
Bizimkent-BEYCİTY AVM
Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı Beycity AVM Kat:1 No:78
Bizimkent - BEYLİKDÜZÜ/İST
02128710467
02128536052
05306033222

Hiç yorum yok: