14 Eylül 2015 Pazartesi

JANE IREDALE Glow Time Full Coverage BB Cream #6

Selam; 
Daha önce sizlere genel olarak Jane Iredale markasını tanıtmıştım. Şimdi ise en sevdiğim ürünü olan BB Kremini daha detaylı olarak anlatmak istiyorum. 

Yaklaşık 5 aydır severek kullandığım BB kremin içerisinde; Elma Özü ve Greyfurt Özü bulunuyor. 
Özellikle uyguladıktan saatler sonra bile cildimde ağırlık yapmaması sanki cildime hiç bir ürün uygulamadım hissi vermesi benim en sevdiğim özelliği oldu. Full kapatıcılık sağlayan Jane Iredale BB Krem SPF25 içererek cildi güneşe karşı koruyor. 40 dakikaya kadar da suya dayanıklılık sağlıyor. Suya dayanıklı olması ilk etapta beni şaşırtsada bunu denediğimde gerçekten suya dayanıklı olduğunu test ettim. Ben 25 dakika kadar suda durmuştum ve bu süreçte cildimde kaldı. Fakat sudan çıktığınızda haldır huldur havlu ile cildinizi kurularsanız otomatik olarak ciltte kalmıyor :) Daha önce Instagram hesabımda görsellerine yer verdiğimde bana en çok sorulan sorulardan biri 
''Cildimize nasıl uyguluyoruz çok kalın duruyor?'' 
Evet uygulama konusunda oldukça yalnış bilgilendirmeler oluyor. 
KULLANIMI:
Öncelikle ürünü mercimek tanesi kadar elimizin üzerine ya da herhangi kullandığınız fondöten paletlerinin üzerine alarak Duo Fibre dediğmiz Blending Brush yardımıyla minik dokunuşlarla cildimize uyguladıktan homojen şekilde dağılmasını sağlıyoruz.Eğer bu işlem size zor gelirse sponge yardımıyla da dağıtma işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.
Eğer bu ürünü normal kullandığımız BB Kremler gibi cilde boca ederek kullanırsak asla dağılmaz ve kalıp şeklinde durur. O yüzden fotoğrafta gösterdiğim miktarda kullanmak oldukça yeterli geliyor. 
Tabii bu kadar az kullandığımızdan dolayı da yaklaşık 8-9 ay sonra ürün bitiyor.Sorunlu ciltlerin çok seveceği bir ürün. Cilde full kapatıcılık sağlarken aynı zaman da içerisinde bulunan mineraller sayesinde cilde bakım yaparak tedavisini sağlıyor. 
Benim kullandığım renk 6 numara. Cildimde biraz açık duruyor fakat bronzer ile bu açıklığı kamufle ediyorum. 
Gördüğünüz gibi cildimde full kapatıcılık sağlıyor ve akneli bölgeyi istediğim şekilde kapatmamda bana yardımcı oluyor. 

Bütün cilt tiplerine uygundur. Özellikle sorunlu ciltlerin ve tedavi gören ciltler için gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. 
Kuru ciltler ise nemlendiricinin ardından kullandıklarında daha rahat uygulama sağlarlar.
Kullandığım süre boyunca herhangi bir sivilcelenme yaşamadım. Genelde full kapatıcı ürünler tüm cilt tiplerinde sivilcelenme sorunu yaşatırlar fakat JANE IREDALE BB Krem %100 mineral ürün olduğu için tedavi destekli olmasından dolayı bu tarz sorunlar yaşatmıyor.

JANE IREDALE ürünlerini yetkili eczanelerden temin edebilirsiniz.
Fiyat Aralığı 125-160 TL arası değişiyor. 

Hiç yorum yok: