1 Ağustos 2015 Cumartesi

MOSHOS GARDEN Amber&Rose Clay MaskHaftalık cilt bakım rutinin vazgeçilmezidir kil maskeleri .. Özellikle Karma ve Yağlı cilde sahipseniz mutlaka kullanmanız gerekiyor..  Kil maskesinin asıl amacı cildin yağ salgısını dengelemek ve gözenekleri sıkıştırmak ..
MOSHOS GARDEN markasını daha önce sizlere Sıcak Havlu Temizleyicisi ile tanıtmıştım.Uzun süredir amber ve gül içerikli kil maskesini kullanıyorum .. Özellikle yağlı ve hassas ciltler için olan bu ürünün en büyük avantajlarından biri cildi kurutmuyor..Cilt gereksinimize göre hafta 1 ya da 2 kere kullanmanız yeterli gelecektir .. Ben yaz aylarında hafta da 2 kere , kış aylarında da 1 kere kil maskesi kullanmayı tercih ediyorum..

Kullanımı : 
1 kasenin içine 1 çay kaşığı MOSHOS GARDEN Amber&Rose Clay Mask koyup üzerine 1 çay kaşığı su ilave ederek karıştırıyorsunuz..
Sonra cildinize uygulayıp 10-15 dakika bekletip ılık su ile duruluyorsunuz..

Ben durulama işlemini havluyu sıcak suya batırıp yüzümde gezdirerek önce kuruduğu için çözülmesini sonra da silerek tamamen yüzümden arınmasını sağlıyorum .. Diğer türlü sadece su ile durulama işlemi yaptığımda lavabo batıyor :)

Kil maskesi kullanımını özellikle duştan sonra yapmayı tercih ediyorum gözenekler sıcak sudan dolayı daha çok açık olacağından daha derinlemesine bir temizlik ve gözenek sıkılaştırma işlemini gerçekleştiriyor..


Öncelik koku hassasiyeti olanlara belirtmem gerekiyor çok keskin bir kokusu var.. Nasıl anlatsam hacı yağı gibi .. Ama ben bu kokuyu sevdiğim için bende sorun yaratmadı ..
Organik içerikli olması artı bir güven aşılıyor insana .. Tabii hiç bir ürün tamamen organik olamaz ama içeriğinde ki yüzdelik oranın çoğu organik olunca sevme sebeplerinin başında geliyor.. Sonuçta içerisinde mutlaka koruma amaçlı kimyasallar bulunmak zorunda..

MOSHOS GARDEN Amber&Rose Clay Mask Online sitesinden satın alabilirsiniz .. ( Tıklayınız ) 
 
Tekli Paket : 32 TL 
İkili Paket : 54 TL Hiç yorum yok: