14 Ağustos 2015 Cuma

Cildimizi Derinlemesine Temizleyelim / TruSelf Detoxifying Mask

Truself Organics Detoxifying Maske bir çok killerin birleşmesinden oluşan kil maskesi. Geçtiğimiz aylarda bana gönderilen bu maskeyi ilk deneyimlediğimde birden ''Ne Oluyor Cildime?'' diye şaşırmıştım.
Maskeyi ilk uyguladığınız andan itibaren sanki 2000W gücünde bir elektrik süpürgesi tarafından suratınızın çekildiğini hissediyorsunuz.
Bir çok killerden oluşan maskenin amacı gözenekleri derinlemesine temizleyerek, siyah noktaları yok ediyor. Zaten o kadar güçlü çekişe yapmasa şaşardım.
Fakat ne yazık ki ülkemizde bu marka yok. Ve bir an önce gelmesi gerekiyor. Çünkü bir çok kil maskesinin pabucunu dama atar.


İçerisinde;

Bentonit Kil, Beyaz Kaolin Kil, Gül Kaolin Kil, Fas Kırmızı Kil, Ölü Deniz Kil, Epzom Tuzu ve Saf Kolojen Hidrolizat bulunuyor.
Bentonit Kil: Bu akne, sedef ve egzama gibi cilt sorunları ile deri döküntüleri, böcek ısırıkları, kesikler, çürükler ve yanı sıra yardım tedavisinde yardımcı olabilir. Ayrıca selülit, kırışıklık ve lekeleri de dahil olmak üzere kozmetik sorunları içindir.
Beyaz Kaolin Kil: Oldukça güçlü antibakteriyel ve detoks etkisi vardır. Çin Kili olarak da adlandırılır.
Fas Kırmızı Kil: Killerin arasında en popüler olan Kırmızı Kil; Kılcal damar, Güneş yanığı, Egzama ve Sedef hastalığı , Rosacea gibi cilt hastalarına önerilir, Sivilceli ciltleri nazikçe tedavi eder. Yatıştırıcı etkisi vardır. 
Ölü Deniz Kili: Mineral açısından en zengil kil çeşitlerinin başında gelir. Cildin Ph dengesini düzenler ve yenilenmesini hızlandırır.
Epsom Tuzu: Ölü deriyi temizler ve cildi yumuşatır. İngiliz Tuzu diye de bilinir. Siyah noktalarını derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. 
Kolojen Hidrolizat: Cildi dolgunlaştırarak, ince çizgilerin azalmasına ve sıkılaşmasını sağlar.
 

 
Kullanımı:  
Bütün cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği bir maske. 
Toz halinde olan Truself Organics Detoxifying Maskeyi 1 tatlı kaşığı kaseye koyduktan sonra üzerine üzerine 2 tatlı kaşığı su ekliyoruz. 
İlk kullanımda 10 dakika cildimizde bekleterek temizliyoruz. 
Cildimiz maskeye alıştıkça (3-4 kullanımdan sonra) 30 dakika kadar bekletebiliyoruz.
Ben bu maskeyi aynı zaman da bacaklarıma ve dekolte bölgeme de uyguluyorum. Ve sonucundan memnun kaldığım nadir maskelerden biri oldu. 
Tek sorun Yurt Dışına giden birine aldırmak oldu. Umarım bir an önce ülkemize gelir. Ya da bunun yerini tutabilecek bir maske bulmayı diliyorum. Hiç yorum yok: