15 Ağustos 2015 Cumartesi

CARROT CARE Şampuan ve Saç Kremi

Özellikle yaz aylarında havuz, deniz ve güneşin etkisiyle saçlarımızda oluşan matlık, tiftik görüntü ve yıpranan saçları hemen hemen hepimiz yaşıyoruz.
Carrot Care Türkiye'de ilk defa Havuç Özünü şampuan ve saç kreminde kullandı. Havuç Özü sayesinde saçlar daha canlı, onarılmış, pürüzsüz ve hızlı uzayan saçları vaad ediyor.  
Aynı zaman da şampuanlarda kullanılan Tuzu içeriğinde barındırmıyor.
Peki bu şampuan ve saç kremi benim saçlarımda nasıl değişiklikler yaptı ?


Öncelikle Saç Kreminin daha ufak ambalajlı olmasını sevdim. Çünkü;Saç Kremi ile Şampuan boyları aynı olması bana anlamsız geliyor. Şampuanı daha fazla, Saç Kremini daha az kullandığımız için Saç Kreminin boyunun küçük olması gerekli bence.

Yorumlarıma gelecek olursak ;
*Saç uzatması konusunda pek bir fark göremedim ama bunun için yaklaşık 6 ay gibi bir süreç geçmesi gerektiği için şimdiden yorum yapmam anlamsız olucak.
*Saç Kremini sevdim. Enfes bir kokusu ve yapısı var. Bildiğimiz saç kremleri gibi nemlendirici edasında değil daha farklı bir yapısı var ve yağlı saçlarda bile çok rahatlıkla kullanıyorsunuz. Asla ekstra bir yağlanma yapmadı ve saçlarımda çok hoş bir koku bırakarak kolaylıkla açılmasını sağladı ek ürün kullanmadan. 
*Banyodan sonra saçımı kuruttuğumda tiftik tiftik olan görüntünün yerine daha sağlıklı bir görüntü oldu.

 
 Saç İçin Sıkça Sorulan Sorular ;

*Tuz saça nasıl zarar vermektedir ?
Denize girdiğimizde saçlarımızın tuzdan dolayı çok zarar gördüğünü biliriz. Fakat birçok şampuanın içeriğinde sofra tuzu olduğunu fark etmeden kullanır ,her yıkamada saçlarınıza tuz banyosu yaptırırsınız. Carrot Care şampuan, tuz içermeyen formülü ile saçınızın sağlık kaynağıdır.
 
 *Carrot Care şampuanın içeriğinde , diğer şampaunlardaki gibi NaCl SODYUM CLORİDE ( TUZ ) var mı ?
Hayır yok .Çünkü  şampuanlar tuzla çok ucuz ve kolay üretilirler. Çok pahalı şampuanların dahi çok büyük bir kısmında üreticiler tuz kullanmaktadır.

*Brezilya fönü yaptıranlar için Carrot Care uygun bir şampuan mıdır ?
Evet.Brezilya fönü sonrası özellikle tuzsuz şampaun kullanmanız gerekmektedir.Sadece brezilya fönü sonrası değil her zaman tuzsuz şampuan tercih edilmelidir.

*Carrot Care şampuan ve Carrot Care saç kremi boyalı saçlar için uygun mudur ?
Evet. Eşsiz içeriği ile özellikle boyalı , kırık , yıpranmış , mat saçları onarıcı etkisi oldukça güçlüdür.

 *Carrot Care saç kremini saçların dibine uygulayabiliyor muyuz ?
 Tüm saç kremleri saç uçlarına uygulanmalıdır. Çünkü , saç köklerine uygulandığında saçın dibini yumuşatıcı etkisi nedeniyle saç dökülmesine sebep olabilir.

 *Carrot Care şampuan ve saç kremi sık fön çektiren kadınlar için nasıl bir sonuç verir ?
Carrot Care şampaun ve saç kremi ile yıkadığınız saçlarınızda çektirdiğiniz fön çok daha kalıcı olmaktadır.Ayrıca güçlü içeriği ile fönün saçlarınıza verdiği zararı en aza indirmektedir. Kuaförünüze giderken şampuan ve saç kreminizi yanınızda götürmenizi özellikle tavsiye ediyoruz.
 
*Carrot Care şampuanda bulunan biotinin saça nasıl bir yararı bulunmaktadır?
Biotin B7 vitaminidir. Biotin , vitaminler arasında saç üzerinde en etkili olandır.Saç sorunlarından en çok görülen saçta matlık , kırılma , güç kaybı gibi sorunlardır. Bu tip şikayetlerde biotin çok etkilidir. Kozmetolojide saç vitamini olarak bilinmektedir.Saçın koparak dökülmesini önler ve kırıkları azaltır.

 *Carrot Care şampuan ve Carrot Care saç kremi ,tüm saç tipleri için uygun mudur ?
Evet .Carrot Care ürünlerimiz farklı saç tipleri ve semptomlara uygun olarak hazırlanan formüller içermektedir.

*Carrot Care saç kreminn içeriğinde bulunan havuç yağının saça faydası nedir ?
Havuç yağının en büyük faydası E, C, A, beta-karoten vitaminleri ,  potasyum ve diğer antioksidanları içermesidir.A, E vitaminleri ve beta-karoten saçı besler. Nemlendirici etkisi ile saç tellerinin daha yumuşak olmasını sağlar.

 *Carrot Care şampuanın içeriğinde bulunan havuç ekstraktının saça faydası nedir ?
Havuç ekstraktı ;saç için oldukça besleyici ve onarıcıdır.Havuç  protein (*keratin);  yağ;  fosfor, kalsiyum, demir, sodyum, potasyum, magnezyum, folik asit;  A, B1, B2, B3, B6, C, E vitaminlerini içerir.
 
 *Carrot Care saç kremini saçımda ne kadar süre bekletmeliyim ?
En az 2 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayınız. Daha uzun süre bekletmenizde bir sakınca yoktur.

 *Carrot Care şampaun ve saç kremi saçlarımın uzamasını nasıl sağlıyor ?
Düzenli kullanımda , içeriğindeki yoğun keratin , vitamin ve mineraller içeren eşsiz formülü ile saçlarınızın eskisine göre çok daha hızlı uzadığını göreceksiniz.
 
 *Ürünleriniz hayvanlar üzerinde test edilmekte midir ?
Hayır. Carrot Care şampaun ve Carrot Care saç kremi üretimi sırasında hiçbir hayvana zarar verilmemiştir.

*Saçlarımızı ne sıklıkta yıkamalıyız ?
Saçları her gün yıkamak , saç derimizin koruyucu florasını bozmaktadır.Koruyucu tabaka zarar gördüğünde saçlarımız bakteri ve mantar üretebilir , dökülebilir. En sağlıklı olanı saçları haftada en fazla 3 kez yıkamaktır.

 *Saçlarımızı yıkadığımız suyun sıcaklığı nasıl olmalıdır ?
Ilık su kullanmamız saçımız ve saç derimiz için faydalıdır.Ilık sudan sonra son su soğuk olursa saçlarınız daha canlı olacaktır.

 *Diyet yaparken saçlarımız nasıl etkilenir ?
Yeterli miktarda protein içermeyen diyetlerden uzak durmalıyız. Yapılan çok ağır diyetlerden sonra saç dökülmesi sorunu sıklıkla ortaya çıkmaktadır.

CARROT CARE Şampuan İçeriği ;
CARROT CARE Saç Kremi İçeriği;
 

 


Son olarak bu aralar sürekli bir şampuan arayışında olduğum ve 6 haftalık kullanım sonucu memnun kaldım. Saç Kremini oldukça başarılı buldum.
Benim için tek eksi yönü tek çeşit olması ben genelde yağlı ve kepekli saçlar için şampuan kullandığım için bir an önce çeşitliliğini arttırmasını diliyorum.

CARROT CARE 300ml Şampuan : 49,00TL
CARROT CARE 200ml Saç Kremi : 39.00TL

CARROT CARE ürünlerini Online sitesinden temin edebilirsiniz. ( Tıklayınız) 


 

Hiç yorum yok: