31 Temmuz 2015 Cuma

Neutrogena Visibly Clear Sivilce Temizleyici Jel ve Siyah Nokta Temizleyici Tonik

Yağlı ciltlerin en büyük sorunu olan akne ve sivilceler maalesef yaz aylarında daha sık kendini göstermeye başlıyor.. Sıcaklar nedeniyle cilt daha çok yağlandığından dolayı bütün dengeleri alt üst ediyor.. 
Neutrogena Visibly serisine ait Yıkama Jeli ve Toniği de akne, sivilce ve siyah noktalara savaç açıyor..Ürünleri ya tam bitirince ya da yarısına geldiğimde sizlerle paylaşmayı senelerdir tercih ediyorum.. Özellikle cilt bakım ürünleri bu konularda dikkat edilmesi gerekiyor.. Cildimizin günden güne değişiklikler gösterebiliyor.. Özellikle benim cildim regl dönemi yaklaşınca , sıcak havalarda , soğuk havalarda ve stresli olduğum dönemlerde ciddi anlamda dengesizleşiyor.. Ya kupkuru oluyor , ya inanılmaz yağlanıyor , aknenin dibine vuruyor sonra bir bakıyorum bebek gibi oluyor..

Neutrogena Sivilce Temizleyici Jel : İçerisinde sabun ve yağ  içermiyor ; bu nedenle cildimi yıkadıktan sonra gerilme ve yanma hissetmiyorum..Ayrıca hoş bir kokusu var ..  Aksine cildimi daha da rahatlattı .. Sivilce engelleme konusuna gelirsek o konuda bana yardımcı olmadı maalesef.. Uzunca bir süre kullanmama rağmen o süreç boyunca akne ve sivilcelerim hep oldu .. Ama temizleme konusunda başarılı .. İçeriğinde ki %2 salisilik asit bana pek başarılı gelmedi .. Tabii bu benim cildim için geçerli farklı ciltlerde etkisi ne olur bilemem..


 Neutrogena Siyah Nokta Temizleyici Tonik : Keskin kokusunun yanı sıra cildime sürdükten sonra inanılmaz bir yanma hissi veriyor.. Bildiğin cayır cayır suratım yanıyor ; özellikle derinin ince olduğu burun kenarlarım ve sivilcelerimin olduğu yerler.. Sanırım içinde ki alkol oranını biraz fazla kaçırdılar.. Bu hissi seviyorum aslında sanki sivilcelerimi yok edecekmiş gibi geliyor :) 
Siyah nokta konusunda ise başarılı .. 
Kokusunu ve Alkol oranını biraz daha düşürmüş olsalardı benim favori toniğim olurdu kesinlikle.. Her iki ürününde fiyatı 9,90 TL ..

 


Hiç yorum yok: