4 Temmuz 2015 Cumartesi

BIOLADY Probiyotikli Ped

Selam ; 
Senelerdir hep kozmetik incelemeler üzerine yazılar yazdım fakat bu sefer ki biraz daha farklı olacak ..Biz kadınların en önemli sağlık ve temizlik konularından biri olan intim sağlığı ve hijyeni konusunda son dönemlerde sıvı sabunlarının dışında probiyotikli ped olarak karşımıza çıkan BIOLADY Probiyotikli Ped .. Ülkemiz ped kullanımı açısından oldukça alt sıralarda yer alıyor.. Kullanılan pedler maksimum 3-4 saatte bir değiştirmemiz gerekirken bu süreler 12-15 saate kadar uzatarak vajinal florayı tamamen bozarak çeşitli sağlık problemlerine yol açılıyor..
O yüzden intim temizliğinde dikkatli olmamız gerekiyor.. Bunu ne çok fazla titizlenerek ne de umursamamazlık yaparak orta karar bir şekilde yapmamız gerekiyor.. 
Titizlenerek dediğim ; bu konu da çok ileri giderek durmadan intim sabunlarıyla temizlersek yine Vajina Florasını bozarız ..
Benim bu aralar keşfettiğim MENSTRUASYON döneminde kullandığım BIOLADY Probiyotikli Ped . İçerisinde ki probiyotikler sayesinde vajinal mukoza zarını koruyarak probiyotiklerin en rahat şekilde uygulanarak doğal bir sistem oluşturup vajinal flora dengesini onarılmasını sağlıyor.. 

Bunun daha açık kısmını yazacak olursam ;  menstruasyon dönemimde daha önce kullandığım pedlerde bir çok sorun yaşadım .. Koku , Sivilce , Flora bozukluğu vs gibi .. Fakat bu probiyotikli ped de daha önce yaşadığım bu sorunların hiç birini yaşamadım o yüzden bu yazıyı da yazma ihtiyacı duydum.. 


Piyasada ki en ince pedlerden azıcık daha kalın olan bir ped.. Aynı zaman da klor kullanılmadan ağartılıyor.. Bu pedlerin en önemli noktalarından biri de raf ömürleri .. Evet yanlış okumadınız raf ömrü var.. İçerisinde probiyotik olduğu için 2 sene raf ömrü var.. 

Vajinal enfeksiyonlara karşı hem tedavi hem de önlem almamız açısında da oldukça başarılı .. 


BIOLADY Probiyotikli Ped ve diğer ürünlerini yetkili eczanelerden temin edebiliyoruz.. Bu konu bizler için biraz sıkıcı da olsa.. Sonuçta eczaneye gidip ped istemek yeni bir alışkanlık olucak ama sağlık açısından olduğunu düşünecek olursak utanılacak bir şeyin olmadığını anlamış oluruz.. Ama ben yine de umuyorum ki marketlerde de yerlerini alması gerekiyor.. 
Hiç yorum yok: