15 Haziran 2015 Pazartesi

Gözenek Kapatıcı / Benefit POREfessional

Selam ; 
Çevresel faktörler , cilt yapısı ,ilerleyen yaş gibi gibi bir çok nedenlerden dolayı cildimizde oluşan gözenekler çoğumuzun en muzdarip olduğu konulardan biri .. Gözeneklerin geniş olduğu ciltler cilt bakımlarına daha fazla dikkat göstermelerinin yanı sıra fondöten kullanımında da daha belirgin olmaması için kamufle etmek zorunda.. Bunun için en etkili yöntemlerden biri ek ürün kullanarak gözenek görünümünü blurlamak oluyor.. Benefit POREfessional gözenek kapatma konusunda oldukça başarılı bir ürün.. 


Benefit POREfessional'ın en sevdiğim özelliklerinden biri fondöten altına da üzerine de kullanılıyor olması.. Yani sizi belli bir rutine bağlamıyor.. Gün içerisinde rahatlıkla makyaj üzerine de kullanılıp cildimin matlaşmasını sağlıyor ve bu Yağlı/Karma ciltler için bir nimet :)Kullanımı : 
*Ürünü tampon hareketlerle cildimize yedirmemiz gerekiyor.. Ovalayarak uygulamayınız.. 
*Genellikle gözeneklerimin olduğu bölümlere lokal olarak kullanmayı tercih ediyorum.. Ama bazı dönemler cildim fazla sebum üretimininde bulunuyorsa tüm yüzüme uyguluyorum.. Cildimde ki etkisini net bir şekilde görebilirsiniz.. Gözenekleri direk blurluyor.. Böylelikle yüzümde ki o efsane kriterlerim kayboluyor.. Tek sorun içerisinde silikon olması bu yüzden genellikle 
fondöten üzerine uygulamayı daha çok tercih ediyorum .. 
Sephora mağazalarından temin edebilirsiniz.. Hiç yorum yok: