16 Mayıs 2015 Cumartesi

Yağlı Ciltler İçin Sabitleyici Pudra / NARS SOFT VELVET Toz Pudra #Fresh


Yağlı ciltlerin en büyük sıkıntılarından biri makyaj yaptıktan kısa bir süre sonra fondötenin ciltte parçalanarak dağılması ve makyajın cildimizde kalmamasıdır... Sanki ''Cildin altında makyaj yiyen minik canavarlar var ve makyaj yapıldıktan hemen sonra onları yiyerek karınlarını doyuruyorlar.. ''
Fondötenin üzerine uyguladığımız sabitleyici pudraların çoğunda ben yeterli sonucu alamadım ki bu düşüncem NARS SOFT VELVET Loose Pudra ile düşüncelerim değişti .. 


NARS SOFT VELVET Pudra'nın 8 farklı tonu mevcut .. Ben en açık renk olan Fresh rengini tercih ettim .. İçeriğinde bulunan Hyalüronik Asit sayesinde ciltte ki fazla yağı absorbe ederek gün içerisinde cildin parlamasını engelliyor.. 

Yağlı ciltlerin en büyük hatalarından biri gün içerisinde parlayan ciltlerine kat kat pudra uyguluyarak cildi olduğundan fazla yorarak sonrasında daha da fazla yağlanmayla karşı karşıya gelmeleri .. O yüzden mutlaka cilt yağlandığı anda üzerine kat kat pudra asla geçmeyin bu sizi en fazla 1-1,5 saat idare eder ama sonrasında daha da fazla yağlanma sorunu yaşarsınız.. Cildiniz yağlandığı an yağı emen kağıtlardan elinizde yoksa yüzeyi pürüzsüz kağıt mendil ile fazla bastırmadan tampon hareketlerle yağı alın ve sonrasında cildinize uygun toz pudra ile rötuşunuzu yapın.. 


Make Up For Ever HD Pudra kadar incecik yapısı olmasa da gün boyunca ciltte bıraktığı kadifemsi his ve yağı absorbe ederek 8-9 saate kadar cildi yağlandırmaması beni memnun etti .. 
Göz altı kapatıcısı uyguladıktan sonra sabitlemek için de uyguluyorum .. Göz çevremde herhangi bir kuruluk yaşamıyorum ve en önemlisi grileşmiyor.. 
Evet çoğu toz pudra göz altı kapatıcısından sonra uyguladığımızda grileşerek göz altına aydınlık vereceğine mor gibi bir görüntü bırakıyor ve bu görüntü gerçekten çok kötü .. O yüzden göz altınızı sabitleyeceğiniz pudraları çok dikkat ederek satın alın .. Ben elimin üzerinde ürünü tam yedirmeden olan görüntüsünü paylaşıyorum .. Tam yedirmeden paylaşıyorum çünkü tam uygulayıp yedirdiğimde o zaman görünen bir şey olmuyor :) 
Cilt üzerinde ki gözenekleri bulanıklaştırarak gözenek görünümünü de azaltıyor.. Nars ve Sephora mağazalarından , Online olarak Makyaj Trendi sitesinden temin edebilirsiniz.. 

Fiyat : 115 TL

Hiç yorum yok: