18 Mayıs 2015 Pazartesi

Yağ ve Sebum Salgısını Dengeleyen Maske / MILA D'OPIZ Skin Clear Purifying Yeast Mask

MILA D'OPIZ markası ile Skin Clear serisinin Nemlendiricisi ile tanışmıştım (Yazısı İçin Tıklayınız)  .. 
Nemlendiriciyi beğendikten sonra maskesini de merak edip Lila Kutu sayesinde temin ettim.. Ve nemlendirici de olduğu gibi maskesinde de beni yanıltmadı :) 

Markanın ilk olarak en sevdiğim özelliği İsviçre Menşeli olmasıydı .. Dünya çapında da bilindiği üzere İsviçreli Bilim Adamları Cilt Bakım konusunda oldukça gelişmiş teknolojiler kullanarak süper ürünler üretiyorlar.. Ve o yüzden benim isviçre menşeli cilt bakım ürünlerine gözüm kapalı güvenim vardır.. 


Skin Clear Serisi Karma ve Yağlı Ciltler için üretilmiş cildin  yağ ve sebum dengesini aynı zaman da cildi kurutmadan nem dengesini sağlıyor..
Benim cildim karma bir cilt aslında fakat regl dönemlerimde cildim inanılmaz yağlı bir hal aldığı için mutlaka cildimin yağ ve sebumunu dengelemem gereken ürünler kullanmak zorundayım .. 

Temizleyici grubundan Bakım grubuna kadar bu seri benim için ayrıdır.. Sadece o dönemde uyguladığım sonra ki günlerde rutine geçip eğer cildim karma ise karmaya uygun ya da kuruduysa (genelde hava şartlarına bağlı ciddi kurumalar yaşayabiliyorum..) Kuru-Normal Cilde uygun ürünler ile cildimin günlük ya da haftalık bakımlarını gerçekleştiriyorum.. 

Clear Purifying maskesini 3 aydır kullanıyorum ve benim dikkatimi ilk çeken kullanmaya başladıktan sonra regl dönemlerimde cildimde oluşan yağ ve sebum çok çok az yağlanma ve sebum salgısı oldu.. Oldukça minimize etti.. 

KULLANIMI : 
 Clear Purifying Yeast Maske çok yağlı ciltlerin hafta da 2 tüm yüz bölgesine , karma olan ciltlerinde hafta da 1 kere sadece T bölgelerine uygulayarak 7-10 dakika beklettikten sonra ılık suyla iyice durulayarak temizleniyor.. 
Yapısı çok kuru maya gibi .. Bunun için cildi temizledikten sonra toniğin kurumasını beklemeden cildime uyguladığımda daha kolay cildime yayabiliyorum .. 
Aynı zaman da haftalık cilt bakımı olan peeling görevini de yerine getiriyor.. Cildi ölü tabakalardan arındırıyor.. 


İçeriği ;MILA D'OPIZ markasına Online olarak Lila Kutu sayesinde sahip olabilirsiniz.. 

Fiyat : 165 TL

Hiç yorum yok: