13 Mayıs 2015 Çarşamba

Sabah Daha Genç Görünümlü Bir Cilt İçin KIEHL'S MIDNIGHT RECOVERY CONCENTRATE / Gece Bakım İksiri

Selam ; 

Cilt bakımı konusunda ki hassasiyetimi bilirsiniz.. Aldığım ya da hediye edilen bütün ürünleri iyice araştırıp , uzunca bir süre denedikten sonra sizlerle paylaşıyorum .. Bu yüzden uzun bir ara gerekiyor.. Kıehl's Midnight Recovery Concenrate diğer adıyla Gece Bakım İksiri Şubat ayı gibi temin etmiştim .. Uzunca bir süre kullanıp şişenin yarısından fazlasını kullandım ki sevgili Bero'mun gazabına uğrayıp kırıldı :) Neyse ki fotoğraflarını daha önce çekip sakladığım için şanslıyım .. İşi riske atmamak lazımmış kısmını da bu şekilde iyice öğrenmiş oldum .. 


Bu ürünü 2 sene önce Chunli'de denemiştim fakat ürünün kullanımı hakkın da bilgim olmadığı için ve Chunli'ye de sormadığımdan sabah uyandığımda bir yağ tabakası halinde uyandım ve beni inanılmaz rahatsız etmişti . .Normal de bu konularda çok dikkatli olmama rağmen demek ki gözden kaçabiliyormuş .. O yüzden aldığınız ve denediğiniz tüm ürünlerin mutlaka kullanımı hakkında kesinlikle bilgi sahibi olun.. '' Aman nasıl sa temizleme sütü sür gitsin'' '' yaa serum işte koy bir kaç damla uygula'' '' Off krem işte nesine bakacağım yedir cildine gitsin'' işte bu şekilde kesinlikle düşünmeyin ..Çünkü bazı ürünlerin kullanım konusundan ciddi hassas noktaları var ..


Cildimin aşırı yağlı olduğu dönemler de bile doğru kullanımla asla böyle bir sorunla karşılaşmadım .. 

Kullanımı :
Damlalığı ile avucunuza 2 damla uyguladıktan sonra ısıtma yöntemi ile (2 elimizide soğuktan üşüyormuş gibi birbirine sürtmek yani ovuşturmak) ısıttıktan sonra tampon hareketlerle çok bastırmadan yüzümüze uyguluyoruz.. İçerisinde ; Akşam Sefası Yağı , Skualan ve Lavanta Yağı bulunuyor.. 

Akşam Sefası Yağı : Vücudun kendi kendine üretemediği Omega 6 Temel Yağ Asitleri açısından zengindir.. Nemi ve esnekliği sürdürebilme özelliği ile bilinmektedir. .

Skualan : Moleküller yapıdaki doğal cilt lipidlerine benzeyen botanik bir lipid.Cilt ile nadir rastlanan bir benzerliğe sahip ve kolay absorbe edildiğinden cilde ekstra yumuşal ve esnek tutmak için cildin doğal nem dengesini restore etmeye yardımcı olur .. 

Lavanta Yağı : Cildin onarıcı fonksiyonlarını tetiklemeye ve daha aydınlık , canlı bir görünüm için cilt tonunu geliştirmeye yardımcı olur. 


Kıehl's Midnight Recovery Concentrate Hakkında ki Yorumlarım ; 

*Öncelikle bu ürün bildiğimiz serumlar gibi değil hatta serum değil zaten .. Serum gibi cildin dermis tabakasına inen bağ dokulara kadar ulaşabilen konsantre cilt geliştirici .. 
*Uygulandığında hoş bir lavanta kokusu bırakıyor ciltte.. 
*Herhangi bir sivilcelenme ya da fazla yağlanma ile karşılaşmadım.. 
*Sabahları uyandığımda cildimin daha ışıltılı , esnek ve nemli olduğunu hissettim.. 
*Cilt tonu geliştirmesi konusunda fikir veremeyeceğim Çünkü cilt tonu ile alakalı bir sorunum yok .. 
*Cilde uygulandıktan 3-5 dakika sonra iyice emiliyor.. 


Kıehl's Mağazalarından veya Online olarak Kıehl's sitesinden satın alabilirsiniz.. Dönem dönem büyük boyları satışa sunuluyor .. 

30ml: 129 TLHiç yorum yok: