12 Mayıs 2015 Salı

GÖZENEKLERİ KÜÇÜLTÜN !!! Kiehl's Rare Earth Deep Pore Cleasing Maske

Çoğumuzun sorunudur gözenekler.. Maalesef gözenekleri tamamen yok edemesek de kullanılan ürünlerle minimize etmemiz mümkün .. Ben de 4 aydır kullandığım Kiehl's Rare Eart hakkında ki fikirlerimi artık rahatlıkla söyleyebilirim... 
Öncelikle şunu bilmemiz gerekir insan vücudunda bulunan 124 bin gözenek bulunur bunun 20,000 'i yüzümüzde ve yüzümüzde ki daha ince olduğu için gözenek konusunda maalesef çok fazla koruma sağlayamıyor..
Bunu ancak dışardan bakımını sağlayarak korumasını yapabiliyoruz.. 
Ben de bu konu da muzdarip biri olarak haftalık cilt bakımlarımda kil maskesini mutlaka kullanan biriyim .. 
Kiehl's Rare Earth Maskesi detoks etkili Beyaz Kil içeriyor.. Brezilya'da ki Amazon Nehri'nin ağzında bulunan Marajo Adası'ndan geliyormuş..  Kocaman bir kavanoz sanırım 8-9 ay daha kullanarak ortalama 1,5 sene kullanımımı sağlayacak .. Ama ürün denemeyi sevenler bundan pek hoşnut kalmayabilir.. Bir de keşke tüp şeklinde olsaydı daha iyi olurdu .. 
Cildimin çok yağlı olduğu dönemlerde haftada 2 , normal de hafta da 1 kere uyguluyorum .. 
Kullanmadan önce ya banyodan yeni çıkmış ya da cildimi buhara tuttuktan sonra peeling yapıp ondan sonra uyguluyorum... 
Rare Earth Maskeyi kullanırken Precision Lifting&Pore-Tightening Concentrate ile birlikte kullandığımda inanılmaz güzel sonuç aldım .. Precision Lifting yazısı ve gözenek görünümüm için yazıya burdan ulaşabilirsiniz (Tıklayınız)

Normal ve Yağlı Ciltlerin seveceği bir maske fakat kuru ciltler için uygun değil.. Uygulama sonrası çok ama çok hafif bir gerilme yaptı onu da Haftalık Cilt Bakım Rutinim de olan Kiehl's Ultra Facial Nem Maskesi ile gerilmeyi yok ederek cildime nem depoluyorum .. (Yazısı için TıklayınızBenim en sevdiğim kil maskem Lancaster markasının kil maskesiydi fakat o da Türkiye'den gittiği için uzanca bir süre kil maskeleriyle aram iyi değildi ..Çünkü ya cildimi çok fazla kurutuyorlardı , ya çıkarması çok zor oluyordu ya da fiyatları ciddi tuzluydu .. O yüzden hem gramaj hem de performansı açısından Kiehl's Rare Earth Maskeyi sevdim .. 
Aynı zaman da kokusu yok denecek kadar az.. 
Herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşmadım .. 
Kullanımı ;

*Göz çevresine getirilmeyecek şekilde ince bir tabaka halinde sürüyorum ..
*10-15 dakika beklettikten sonra ıslak havlu ya da su ile temizliyorum .. 
*Tüm yüzüme uyguladığım gibi zaman zaman lokal uygulamalarda yapıyorum ; özellikle sivilcelerimin üzerine minnacık koyup 1 gece bekletip tamamen kurumasını sağlıyorum..


Kiehl's Mağazalarından ya da Kiehl's sitesinden temin edebilirsiniz.. 

Fiyat : 82 TL 

Hiç yorum yok: