1 Nisan 2015 Çarşamba

LANCOME HYDRA INTENSE Nem Maskesi

Mevsim geçişlerinde ve kış aylarında cilt olduğundan fazla nem kaybeder ..Bu dönemlerde daha fazla su içmemiz ve gerekli nem takviyelerini yapmamız gerekiyor , yoksa ciltte pul pul dökülme ve pütürlenmeler meydana geliyor.. Bazen fondöten sürerken bile bunu kendi gözümüzle net olarak görebiliriz.. 
Benim kullanıp bitirdiğim LANCOME HYDRA INTENSE Nem Maskesinden bahsedeceğim ; 

Normalden Karmaya dönük ciltler için olan bu maskeyi uzun süredir kullanıyordum .. İçeriğinde Avusturalya'nın sübtropikal bitkisi olan Imperata Cylindrica özü var ..Bu bitki en kurak koşullara karşı dayanıklılığıyla bilinir.. Temizlenmiş ve kurulanmış cilde kalın bir tabaka halinde uygulayıp 5 dakika beklettikten sonra kalan fazlalığı pamuk ya da havlu ile alıyorum .. Cildim pamuk gibi oluyor fakat ciltte ağırlık yapıyor...
Bu kısmına kadar her şey tamam .. Fakat bir nem maskesi için fiyatı yüksek olduğu için bundan sonra tercih edeceğimi sanmıyorum ..Çünkü daha makul fiyatlı ve özellikleri aynı olan nem maskeleri keşfettim .. Hatta bunlardan biri de KIEHL'S ULTRA FACIAL OVERNIGHT HYDRATING MASKE yazısını şurada yazmıştım Tıklayınız.. 
Hem gramaj olarak daha fazla hemde cilde ağırlık yapmaması beni daha çok cezbetti  .. 

Boyner , Sevil , Tekin Acar Cosmetics , Sephora Mağazalarında temin edebilirsiniz..
Fiyat : 160 TL

Hiç yorum yok: