16 Haziran 2015 Salı

Keratin Kaynak Nedir ? Mikro Keratin Nedir ? Nasıl Uygulanır ?


Selam ; 

Saç bir kadının en önemli aksesuarıdır.. Saçlarımız iyi oldukça biz kadınların psikolojisi de hep tavandadır.. 

Geçtiğimiz hafta saçlarıma yapılan Keratin ve Mikro Keratin kaynağı adım adım sizlerle paylaşacağım..
4 sene öncesine kadar 8 sene boyunca kaynak saç kullanan  ve her türlü saç uzatma tekniğini deneyen biri olarak en sonunda bu yazıyı yazmaya karar verdim :) Her türlü teknik derken ; silikon kaynak , yapıştırma tekniği , boncuk kaynak , keratinli kaynak , mikro keratin kaynak gibi bir çok yöntemi denedim .. Ve en güzeli kesinlikle Keratin ve Mikro Keratin Kaynak .. 

Bu işin ehli olduğunu savunan bir çok kuaföre gittim .. Hatta en son piyasada ünlülerimize de yapan kişi dahil .. İsmini burda vermiyeyim ama hep bir pişmanlık yaşadım.. Ya kaynakların yarısı 1 hafta da döküldü , ya koptu , ya da en fazla 1,5 ay dayandı.. Sonrasında Osman Uzun ile tanıştım sanırım sene 2005 ya da 2006 falandı .. Hayatımda ilk defa yaptırdığım bir saçtan memnun kalıp ''Helal Olsun'' dedim.. Hatta bir keresinde saçlarımın çıkartılmasına 1 ay vardı daha ama Osman Londra'ya eğitime gidip 6 ay gelmeyeceğini öğrendiğim an 1 saat içinde soluğu kuaförde aldım :) Hemen yenileri taktırttım ki o gelene kadar saçlarımla sorun yaşamayayım diye.. 
Her işin bir üstadı vardır kesinlikle doğru benim içinde Osman Uzun'un Keratin Kaynak ve Mikro Keratin konusunda ki üstadlığını kimse alamaz.. Bir saç 6 ay boyunca hiç mi dökülmez , hiç mi çıkma yapmaz arkadaş .. Yok yapmıyor işte .. 
Ve Osman'ın senelerdir en sevdiğim huyu size asla gitmeyecek bir modeli ya da saçı üzerine tonlarca para versenizde yapmıyor. fiyatları şişirmiyor ve asla ukala tipli sinir bozucu kuaförler gibi değil .. 


Gelelim ;

Keratin Kaynak Nedir ? 
Keratin insan bünyesinde bulunan (saç, tırnak vb) protein ağırlıklı bir maddedir.. Keratinli kaynak ise ; Saça zarar vermeden uzatmak ve yoğunlaştırmak amaçlı kullanılan tekniktir.. Kendi saçınızla birleşme yeri keratin içeriyor.. 

Silikon Kaynak İle Arasında ki fark ise;
 Silikon zararlı bir madde olduğu için saça takıldığı andan çıkartılma aşamasına kadar saça ciddi zararlar veriliyor hele ki sökülme aşamasında kullanılan Tiner , Aseton gibi maddeler saçı iyice mahvediyor.. Ve saçta ciddi bir kopma söz konusu oluyor .. Hele ki saça fön çekmek ya da herhangi sıcak bir saç aletiyle yaklaşılması mümkün değil hemen eriyip rezil bir hal alıyor .. Hatta güneşlenirken bile eriyor daha ne diim .. Bunu birebir yaşadım .. 
Keratin kaynak da ise böyle bir problemle karşılaşmıyorum .. Saçıma nasıl takıldıysa aynı şekilde gidip kendi özel sıvıları ile saçıma zarar vermeden ve çabucak çıkartıyorlar.
Aynı zaman da Keratin Kaynak da dip boya gibi işlemleri de rahatlıkla yapabiliyorsunuz.. 


Tek tek saçıma yapılan işlemleri fotoğraflarla beraber anlatacağım .. 
Öncelikle benim saçlarım ince telli ve az olduğu için hele bir de milim milim uzayıp beni deli ettikleri için saçlarıma mutlaka ya kaynak yaptırıyordum ya da Çıt Çıt kullanıyordum.. Ama Çıt Çıt kullanırken atılan krepeden hiç hoşlanmıyorum saça daha çok zarar veriyor.. 
3 sene öncesine kadar saçımı Oryal ile platin renk yaptırıyorum ki 3 senedir buna da son verdim .. Şimdi kendi renginde ve sadece arada Papatya Suyu Ekstresi ile açıyorum onun haricinde hiç bir işlem yaptırmıyorum .. Saçım küllü sarı olduğu için bu işlem bende çok çabuk etki ediyor.. 

Fotoğrafta gördüğünüz gibi sadece saçlarımın ucunda platinlik kaldı onları da bir an önce yok edersem saçımda ki o çatallaşmadan kurtulacağım Çünkü oryal saçı kopa kopa uzatıyor ve bir türlü oryal kullanılan saç uzamıyor .. Bunu çok geç farkettim ama farkettiğime dua ediyorum.. 
Keratinli Kaynak Nasıl Uygulanır ? 

Öncelikle saçlar ayrılıyor ve ince bir şekilde tutam tutam alınarak keratinli kaynak ile birleştiriliyor.. Daha düzgün olması için plastik birşeyle keratinli kaynak yapılacak tutamı ayırıyor.. Ben 2 farklı ton kullandım saçımla uyum yakalasın diye sizde o şekilde yapabilirsiniz.. Sonrasında sıcaklık veren bir aletle kendi saçım ve keratinli kaynağı birleştiriyor.. 

Son olarak da  parmaklarla yuvarlayarak 2 saçında bütünleşmesini sağlıyor.. 


Ve en önemli noktalardan biri saçların bağlantısını iyi sağlamak . Yani dışardan bakılırken kaynak olduğunun belli olmaması için saçlarla bütünleşmesini sağlamak gerekiyor .. Bunu da bağlantı noktalarının iyi bir şekilde ayarlanarak yapılması sonucu elde ediyorsunuz.. 
İşlem bittikten sonra saçlar daha doğal dursun diye kestirdim.. Mikro Keratin Nedir ? 
Keratin kaynağın aynısıdır sadece daha ince bir şekilde uygulanır .. Yani Keratin Kaynağın 2'ye bölünerek uygulanması .. 

Ve  saçlar toplanırken asla belli olmaması gerekiyor.. Çünkü ben insanlarda görünce midem bulanıyor .. 
Yan taraflara Mikro Keratin uygulandığı içinde bu sorunda ortadan kalkıyor :) 


Fiyat olarak biraz pahalı gelebilir (9 sene önce de aynı fiyattı)  fakat 6-8 ay hiç aksamadan kullanacağınızı düşünürsek verilen paraya sonuna kadar değiyor

Saçın tanesi 6,50 TL bende 240 adet saç kullanıldı bu sizin istediğiniz yoğunluğa ve saçınıza göre değişir .. 

Eğer sizde Keratin ve Mikro Keratin Kaynak yaptırmayı düşünüyorsanız gözünüz kapalı tek önerebileceğim adres OSMAN UZUN'dur.. 

Adres : 
Mümindere Cad. Özdemir Sok. Kurtuluş Apt. No:15 
Sahrayıcedid / İSTANBUL 

(Hilton Kozyatağı Otel Karşısı aynı zaman da OPTIMUM AVM Karşısı )

OSMAN UZUN Saç Atölyesi  

Telefon : (0216) 411 93 43
                (0555) 368 46 08

Hiç yorum yok: