6 Nisan 2015 Pazartesi

İnce Yapılı Mat Fondöten / NARS SHEER MATTE FONDÖTEN İncelemesi


Mat bitişli fondötenleri sevdiğim için ve NARS SHEER MATTE'yi bir çok kişiden duyduğum için bende denemeye karar verdim .. Makyaj yaparken önce ince şekilde fondötenimi uygulayıp ardından extra kapatacak bölgeler varsa göz altlarıma uyguladığım NARS RADIANT CREAMY Concelar uyguluyorum .. (Yazısını daha önce burda yazmıştım Tıklayınız ) En sonunda da NARS SOFT VELVET pudrası ile ten makyajını sonlandırıyorum .. 

Yağ içermeyen formüle sahip .. Gün içerisinde cildimi kurutmadı bu benim için artı bir özellik .. Çünkü benim cildim bazı mat fondötenlerde gün içerisinde pul pul gözüküyor..
Herhangi bir dağılma , çatlama olmadı .. 
Yaz aylarında ideal olucak diye düşünüyorum :) 


Tek dezavantajı pompasını ayrıca alıcaksınız sonra ki kullanımlarda da aynı pompayı devamlı kullanabiliyorsunuz.. Ben henüz pompasını almadım..Kullanmadan önce şişeyi ters çevirip sonra kapağını açıyorum ve fırça yardımıyla üzerinde minicik alarak cildime yayıyorum .. 

Aaa evet minicik demişken çok az kullanıldığında bile güzel bir görüntü bırakıyor ... Benim kullandığım CEYLAN rengi sarı tonlu bir renk .. Sonra ki foroğrafta NARS RADIANT CREAMY kullanmadım .. Uyguladıktan hemen sonra anında dağıtmanız gerekiyor çünkü anında sabitleniyor .. O yüzden bölge bölge uygulayıp hemen yayıyorum ..

İnce yapılı olmasına rağmen kapatıcılığı orta düzeyde olması beni şaşırttı .. Hem inceliğinden dolayı cildime ağırlık yapmıyır hem de kapatıcılık sağlıyor.. Daha yoğun kapatıcılık arzu edersem de 2 kat uygulanabiliyor..

Gün içerisinde parlama yapmıyor ve parçalanmıyor..

Şu aralar yeni çıkan NARS ALL DAY LUMINIOS Fondöten de aklımda .. 1-2 kere deneme fırsatım oldu ve sonucunu beğendim ..


Karma ve Yağlı Ciltler için ideal  olup Kuru ciltlerin için uygun değil bence.. 


Ben bu ürünü aldığımda indirimdeydi .. Ara ara Makyaj Trendi sitesi indirimler yapıyor.. 125 TL'den 88 TL gibi bir rakama denk gelmişti .. 

Nars ve Sephora Mağazalarında , Online satın almak isterseniz Makyaj Trendi (Tıklayınız) adresinden satın alabilirsiniz.. 

Hiç yorum yok: