7 Mart 2015 Cumartesi

Haftalık Cilt Bakımı Rutini Nemlendirici Maske / KIEHL'S ULTRA FACIAL OVERNIGHT HYDRATING MASKE


Kuraklığa dirençli Osmanlı Çimi ile formüle edilen , Kiehl's Ultra Facial Serisinde ki OVERNIGHT Nem Maskesi sağlıklı bir cilt görünümü için cildin ihtiyacı olan nemi uzun süre korumasını sağlıyor..
Haftalık Cilt Bakımı Rutininde son işlem olarak bilinen nem maskesi uyurken cildimi gece boyunca nemlendiriyor ve cildimin kendi nemini tutma kapasitesini tetikleyerek , uzun süren bir nemlendirme ile birlikte sağlıklı bir cilt görünümü sağlıyor.. 

Ultra Facial Overnight Hydrating Maske , cildin nemini düzenli olarak korumak için nem tutma kapasitesini arttırıyor..Osmanlı çimi olarak da bilinen Ophiopogon Japonicus özü ile formüle edilen bu nem maskesi günlük nemlendiricinin de etkisini arttırıyor..Haftada 1 kere yatmadan önce uyguluyorum. Cildimin su rezervini yeniliyor ve nemini koruyor.. Formülde yer alan buzul proteinleri ve çöl bitkisi cilt bariyerimin korunmasına yardımcı olurken , cildimin yumuşak , yenilenmiş ve sağlıklı görünmesini sağlıyor..

Kullanımı :
1-Gece uyumadan önce temizlenmiş cilde uygulanır. Ben özellikle peeling , kil maskesi sonrasında uyguluyorum ki daha da arındırılmış cilt tarafından iyice emilip kil maskesinin yarattığı kuruluğu da ortadan kaldırsın ..
2-10 dakika bekliyoruz..
3-Bir peçete ya da havlu yardımı ile fazla miktarını cildimizden temizliyoruz fakat gece boyunca cildimize nem takviyesi yapması için bir miktar yüzümüzde bırakıyoruz.. 
4-Maskenin gece boyunca cildimize nem takviyesi yapmasına izin verin .. 
5-Sabah cilt bakım rutininize devam edin..İçerikleri ; 
Osmanlı Çimi ( Ophiopogon Japonicus Özü ) : Asya'ya özgü bu bitki , kurak koşullarda yaşayabilmesi ile ünlüdür .. Geleneksel Çin tıbbında irritasyon tedavisinde kullanılır.. Formülde nemlendirici ajanların üretiminin çoğalmasını amacıyla kullanılmıştır ve çevredeki nemi tutarak cildi nemlendirir.. 
Nemlendirici İçerikler : Gliserin gibi içerikler cildin nemini korumasına yardımcı olur. 
Parçalanmış Hyaluronik Asit : Daha az ağırlığa sahip bir Hyaluronik asit çeşididir.. Küçük partikül boyutları sayesinde cildin üst katmanlarına daha hızlı nüfuz eder.. Cilde ihtiyacı olan nemi kazandırır ve beslenmesine yardımcı olur. 
Buzul Proteini : Antartika'dan elde edilen buzul proteinleri cildi nemlendirir ve yumuşatır.. 
Çöl Bitkisi : Kökleri yüksek oranda potasyum içerir.Özellikle çok kuru bölgelerde hayatta kalması ile bilinir.Formül içerisinde cildi nemlendirmek için kullanılmıştır. 
Skualan : Cilde en yakın botanik lipid olan skualan , cilde kolayca nüfuz eder ve cilt dokusunun ipeksi görünmesine yardımcı olur. 
Jölemsi saydam renkli bir kıvamı var cildime uyguladığımda asla ağırlık yapmıyor.. Gece boyunca özellikle yastığa değmemesi için sırt üstü yatıyorum ki etkisini daha iyi elde ediyorum.. Eğer cildim de dönemsel olarak çok fazla kuruluk hissi yaşıyorsam hafta da 2 kere kullanıyorum.. 
125 ml kocaman bir kavanoz yaklaşık 2 sene gider diye düşünüyorum .. 

Kiehl's mağazalarından ve Kiehl's sitesinden temin edebilirsiniz.. 

Fiyat olarak gayet uygun..

Fiyat: 99 TL 


Hiç yorum yok: