1 Mart 2015 Pazar

Evde MICRO DERMABRASION Keyfi / KIEHL'S Epidermal Re-Texturizing Micro-Dermabrasion İncelemesi

Micro Dermabrasion Dermatologlar tarafından yapılan cildi soyma işlemidir.. Yaşlılık lekeleri , kaba cilt , Akne izleri , Leke , İnce çizgilerin azaltılmasında uygulanır.. Kıehl's Epidermal Re-Texturizing Micro-Dermabrasion ürünü ile bu işleme yakın sonuçları almamızı sağlıyor .. 

DİKKAT: Öncelikle hassas ciltlerin uygulamasını tavsiye etmiyorum.. Çünkü bu tarz işlemler cildi ciddi şekilde soyduğu için daha çok hassaslaştırıyor ve üründen olumsuz geri dönüşüm almanızı sağlar o yüzden bu konuda illa ki kullanmak istiyorsanız Dermatolog ile ilerlemenizi öneririm..


KULLANIMI : Islak cildinize üründen nohut tanesi büyüklüğünde alarak temiz; cildinize parmak uçlarınızla göz çevrenize gelmeyecek şekilde  30 saniye - 2 dakika arası dairesel hareketlerle parmaklarınızdaki baskıyı azar azar arttırarak devam edin.. 2 dakikayı kesinlikle geçmiyorsunuz.. Cilt hassasiyetinize göre bu süreci ayarlamanız size kalıyor..Önce 30 saniye ile başlayın baktınız yeterli gelmiyor 1 dakika ve en son 2 dakikaya kadar çıkartabilirsiniz.. 

Kullanım için markanında uyarılarını buraya kopyalamak istedim ..Çünkü ciddi dikkat gerektirerek kullanılması gereken bir ürün... 

UYARILAR:Yalnızca harici kullanım içindir. Bu ürünü tahriş olmuş veya zarar görmüş ciltte kullanmayın. Mikro dermabrazyon arındırıcıyı gözlere, dudaklara ve burun deliklerine sürmekten kaçının. Göze temas ederse suyla iyice ve nazikçe yıkayın. Tahriş veya kızarıklık meydana gelirse ürünü kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın. Yalnızca yetişkinlerin kullanımına yöneliktir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayın. Cilt ile ilgili herhangi bir ilaç kullanıyorsanız veya yüzünüzde dövme, seboreik dermatit, kronik ekzama, sedef, şiddetli akne, cilt kanseri veya güneşte yanmış cilt gibi önceden var olan bir cilt sorununuz varsa, kullanmadan önce doktorunuza danışın. Kullanmadan önce veya sonra 24 saat boyunca, glikolik asit, kimyasal soyucular, akne ilacı veya Retin-A gibi (ancak bunlarla sınırlı olmamak koşuluyla) başka bir arındırıcı ürünü kullanmayın. Normalin dışında bir hassasiyet hissederseniz ürünü kullanmayı bırakın ve cildinizi bir kaç gün dinlendirin. Bu ürün cildinizi güneşe karşı daha hassas hale getirebileceğinden mikro dermabrazyon bakımı sonrasında cildinizi daima SPF 15'lik veya daha güçlü bir güneş koruyucusu kullanak koruyun. Mikro dermabrazyon sonrasında güneşte fazla kalmaktan kaçınmak gerekir. Güneşte fazla kalmak kaçınılmazsa, bol miktarda ve sık sık güneş koruyucu sürülmelidir. Ürünü haftada üç kereden fazla kullanmayın.

Benim ilk kullanımımda 1 dakika yaptım ve bana yeterli geldi .. 5 kere kullandım bu süreçte cildimde herhangi bir hassasiyet yaşamadım(kızarıklık dışında) haftada 1 olarak kullandım ama bundan sonra 2 haftada 1 olarak devam edeceğim .. İlk kullandığım andan itibaren pürüzsüz görünümü elde ettim .. 
Uygulamadan sonra mutlaka nem maskesi kullandım ki benim kızarık cildimi anında yatıştırsın.. 
Bu yazı daha sonrasında kullanımım devam ettiği için editlenicek ..  Cilt Bakım Projesinde ki Peeling bölümüne yetişsin diye biraz önce yazdım ama kesin sonucu sanırım 1-2 ay daha kullandıktan sonra burdan belirteceğim.. 


İçinde ki partiküller her ne kadar ufacık gözüksede ciddi anlamda sertler.. Bu yüzden soyma işlemini iyi bir şekilde gerçekleştiriyor.. 
Yüz , Dekolte , Dirsek ,El üzerinde rahatlıkla kullanıyorum.. 


Kıehl's mağaza ve Kıehl's Online'dan satın alabilirsiniz.. 
Fiyat : 145 TL

Hiç yorum yok: