23 Mart 2015 Pazartesi

Cilt Toparlayıcı ve Gözenek Küçültücü KIEHL'S Precision Lifting & Pore-Tightening Concentrate

İnstagram'dan takip edenler bilirler uzun süredir KIEHL'S Precision Lifting &Precision  Pore-Tightening Concentrate'yi kullanıyorum .. Ve ilk kutuyu bitirdim .. 8 haftalık kullanımımın sonuçlarını cildimde ki değişimi sizlerle paylaşacağımı söylemiştim .. 
Bakalım KIEHL'S Precision Lifting & Pore-Tightening Concentrate benim cildime neler yaptı ? Nasıl kullanabiliriz ? Ürünün ana özellikleri nelerdir ? Precision Lifting için öncelikle şunu belirtmeliyim ; isminden de anlaşılacağı üzere elastikiyetini ve esnekliğini kaybetmiş ciltleri toparlayarak aynı zaman da bu toparlamanın etkisi ile gözenekleri küçültüyor..
İlk 15 günde yüzümde kontür bölgeleri daha belirginleşti .. 4 hafta sonra gözeneklerimin küçüldüğünü gözümle görmeye başladım .. Ben sabah-akşam düzenli olarak kullandım .. Nasıl kullanılacağına dair soru - cevap şeklinde ilerleyelim .. Bu konu hakkında KIEHL'S Eğitim Müdürü Sedef Hanım'a burdan da teşekkürlerimi iletmek istedim .. Serum niyetine mi kullanılır ?  
Evet. En iyi sonuçlar için günde 2 defa, ürünü küçük noktalar halinde yüzünüze ve boynunuza yukarı ve dışarı doğru hareketlerle uyguluyoruz.
Altına herhangi bir serum kullanilabilir mi ? 
Temiz cildimize önce nem serumu sonrasında Precision Lifting'i uygulayabiliyoruz ..
Üzerine nemlendirici kullanılabilir  mi ? 
evet, kesinlikle..
 Midnight Recovery ile beraber kullanıldığında agresiflesir mi ? 
Hayır. Gece önce PRECISION LIFTING & PORE-TIGHTENING CONC., üzerine de MIDNIGHT RECOVERY CONC.  kullanılabilir
 Lifting özelliğinden dolayı yaş sınırlaması var mi ? 18 yaşında geniş Gözenekli bir cilt kullanabilir mi yani...
Ürün önerirken her zaman yaş değil, cildin ihtiyacını göz önüne alıyoruz.  18 yaşında birinin cildinin toparlanmaya ihtiyacı olmayacağı için bu serumu önermiyoruz. Temiz gözenekler için Rare Earth serisinin temizleyicisi ( Daily Pore Cleanser ) veya aynı serinin Kil maskesi ( Deep pore Cleansing Mask ) gibi ürünler, Makyaj bazı olarak da Micro Blur öneriyoruz ( düzenli kullanımda içerdiği Lipo Hidroksi asit ile gözeneklerin boyutunu küçültüyor vesayıca azaltıyor ) Bu serumu sıkılık / esneklik için öneriyoruz Yüksek oranda Mikro Düzeyde Filtrelenmiş Maya Özü ve Sardunya Çiçeği Temel yağları ile güçlendirilmiş , klinik olarak test edilmiş bu formül özellikle cildin sıkılaşmasını ve yüz konturünün yeniden şekillendirilmesini sağlar.. Bunu sağlarken bir yandan da yüzdeki genişlemiş gözeneklerin görünümünü gözle görülür şekilde azaltır , boyutlarını küçültür.. 
Genişlemiş gözeneklerin elastikiyet kaybı ve cilt yıpranması endişelerine yol açtığı bilgisiyle kuşatılmış Kiehl's Kimyagerleri Dermal Epidermal Junction's (DEJ)'ın cilt fonksiyonuna yansıyan kritik rolü üzerinde durarak gelişim sürecine odaklandılar.

DEJ'in kritik iki rolü : 
*Zamanla bütünlüğü bozulan destekleyici cilt yapısını korur , elastikiyet kaybı ve genişlemiş gözenek oluşumunu engeller. 
*Cilt katmanları arasındaki iletişimi sağlayarak cildin doğru tepkileri iletmesini sağlar.Böylece stres, artan yaşlanma işaretleri ,sıkılık ve esneklik kaybıyla zamanında baş edebilir. 

TEMEL İÇERİKLER : 

Mikro Düzeyde Filtrelenmiş Maya Özü : 
Antioksidan ve hücre yenileme özellikleri içeren çok yönlü cilt bakım faydası sebebiyle geçmişte birçok çalışmada kullanılan Maya Özü , kozmetik formüllerde kullanıldığında cilt pürüzsüzlüğünü ve dokusunu geliştirir. 
Kiehl's Mikro Düzeyde Filtrelenmiş Maya Özünü benzersiz ve etkili olmasının sebebi taze , işlenmiş , çoklu adımlardan oluşan mikro filtreleme işlemiş görmüş mayadan elde ediliyor olmasıdır.Bu işlem Maya Özü'nün en doğal ve yoğun formunun elde edilmesini sağlar.Arıtılmış maya içeren formül cildi gözle görülür ölçüde toparlar ve gözenekleri sıkılaştırır. 
Sardunya Çiçeği Temel Yağı : 
Yaşlanma karşıtı ve antioksidan özelliklere sahip Sardunya Çiçeği Temel Yağı kolajen ve elastin yapının zamanla deforme olmasına karşı koruma sağlar. Cilt sıkılığını koruma ve gözenek görünürlüğünü azaltmada Maya Özüyle tamamlayıcı olarak formülde yer alır . Sardunya Çiçeğinin doğal aroması ürüne kokusunu verir 


Ürünün vaat ettikleri ; 

Sıkılık/Gerginlik : Ürün kullanımından hemen sonra gözle görülür gelişme , 8 haftadan sonra sonuçlarda önemli ölçüde artış.
Pürüzsüzlük : İlk kullanım ve 8.hafta arasında iki katı gelişme 
Toparlanma : 2 hafta kullanımdan sonra istatiksel olarak fark edilir gelişme , 2 ve 8 hafta arasında 4 kattan fazla gelişme 
Gözenek Boyutu : 2.haftadan 8.haftaya kadar gözenek boyutunda 3 kattan fazla gözle görülür azalma 
Yüz Kontürü : 4.haftadan itibaren daha iyi bir ifade .4 ve 8 hafta kullanımda iki kat gelişme 
Daha Sağlıklı Cilt : Anında fark edilen sonuçlar ilk kullanımdan 8.haftaya 3 kattan fazla gelişme 

 

Ve benim cildimde ki sonuçları işte fotoğrafta :) 
Ürün bütün vaat ettiklerini bir bir yerine getirdi cildimi toparlayarak gözeneklerimi küçülttü hatta bazıları kayboldu bile.. Benim gözenekler köstebek çukuru gibi oldukları için ne yalan söyleyeyim bu sonucu pek beklemiyordum .. Önce cildimin ihtiyacına göre serum kullanıyorum ya da ihtiyacım yoksa kullanmıyorum .. Bazı dönemlerde cildimin yoğun neme ihtiyacı olduğundan nem serumu ya da kızarıklıklarım olduğunda cildimin endişesini giderici serumu uyguluyorum sonrasında Kiehl's Precision Lifting Pompalı şişede bulunan üründen sabah - akşam 3 pompa elimin üzerine koyarak cildime eşit miktarda dağıttıktan sonra aşağıdan yukarıya ve dairesel hareketlerle cildime yediriyorum .. Eğer o dönem boyunca cildim yoğun nem istiyorsa üzerine de nemlendiricimi sürüyorum.

Ürünle ilgili sorulan sorulardan biri de ; ''Kür Bakımı olarak bir şişe mi , Yoksa devamlı kullanım olarak Cilt Bakım Rutinine mi eklememiz gerekiyor'' ? 

Cilt Bakım Rutinimize ekleyeceğimiz bir ürün ..Düzenli ve Devamlı kullanım gerektiriyor ..


KIEHL'S Mağazalarından ya da Telefonda burdan satın alabilirsiniz Tıklayınız 
50ml
Fiyat : 179 TL 

Hiç yorum yok: