21 Şubat 2015 Cumartesi

Tonik ve Maske Kullanımında GÜLSHA Gül Suyu

Gül Suyu yıllardır hayatımızın bir parçası .. 
Benim küçüklüğümden beri mutlaka evde bulunduruluyor.. Büyüklerimizden bize miras kalan gül suyu cilt bakımında da güzel sonuçlar verdiği için bir çok bayanın tonik ve maske yapımında kullanıyor..Her cilt tipinin ve yaş aralığı olmaksızın kullanılan gül suyunda  GÜLSHA markasının ürettiği Gül Suyu kat kat yaprakları ve yoğun kokusu ile tanınan damask gülünden ,Rosa damascena'dan üretiliyor.. Nasıl Kullanıyorum ? 


Dönem dönem cilt temizliğimde gül suyuna yer veriyorum .. Tonik olarak kullanıldığını hemen hemen herkes biliyor artık .. Ayrıca ben biraz talk pudra ile karıştırıp cildime uygulayıp 15 dakika bekleterek maske şeklinde de uyguluyorum ve cildimde de ki fazla yağ ve sebumu dengeliyor.. 
Aynı zaman da cildi nemlendiriyor ve saç bakımımızda da rahatlıkla kullanabiliyoruz.Banyodan çıktıktan sonra tüm vücudumuza uygulayarak nem sağlayabiliyoruz.
Gülsha Rosa Damascena Gül Distilesinin kokusu ise diğer kullandığımız gül suları kadar yoğun değil beni rahatsız etmedi ya da ben gül kokusunu çok fazla sevdiğim için etkilenmedim.. 

Gülsha Rosa Damascena Gül Distilesi ve Yüz Yağı, yüzde 100 doğal çiçek özünden üretiliyor. İtinayla damla damla ve limitli sayıda üretilen ürünler, içeriğindeki “güzellik sırrı” ile hem cildinizi hem de ruhunuzu ödüllendiriyor. Gülsha ürünlerinin etkinliğinin ana unsuru içeriğindeki yüksek orandaki saf ve değerli gül yağı. Çiçeklerden elde edilen esansiyel yağlar iyi bir cilt bakımının temel taşı. Gül yağı cildin elastikiyetini arttırıp cildi sıkılaştırırken, aynı anda parlaklık ve yumuşaklık veren bir iksir. Gülsha gül suyunu cildinizi temizlemek ve nemlendirmek için kullanılan tek adımlık bir tonik olarak düşünebilirsiniz. Derin bir temizleyici, tonik ve güçlendirici etkisi olan ürün, her cilt tipine uygun olup özellikle hassas ciltler için bir kurtarıcı.

Benim için en güzel özelliğinden biri de cam şişesi oluşu...

2012 başından itibaren ihracatına başlanan Gülsha markalı gül suyu ve yüz yağları ÇinHong Kong ve Singapur’da tüketicilerle buluşuyor. Dünya çapında bir marka olma yolunda ilerliyor.. Türk markalarının bu denli başarısı beni inanılmaz sevindiriyor :)


Ben buzdolabında saklıyorum bu şekilde hem korunmasını hem de uygularken daha çok ferahlatıyor.. Paraben , Sülfat , Suni Boya içermiyor.. 

Seçkin Eczane ve GÜLSHA Online sitesinden satın alabilirsiniz.. 

Fiyat 
200 ml : 45 TL

Hiç yorum yok: