12 Şubat 2015 Perşembe

MOSHOS GARDEN Sıcak Havlu Yüz Temizleyici


Spesifik ürünleri çok sevdiğimi bilirsiniz .. Nerde değişik bir ürün var ben orda :) 

MOSHOS GARDEN markası da Sıcak Havlu Yüz Temizleyicisi ile cilt temizliğine yeni bir ürün katarak dikkatleri çekti .. Aslında en dikkat çeken kısmı firma tamamen doğal içeriklerle ürünlerini üretiyor.. 
Moshos Garden’da üretilen ürünlerin diğerlerinden farkı, tamamen saf, doğal, bitkisel ve el yapımı olması. Yani burada bulacaklarınız saflık, doğallık, bitkilerden gelen sağlık, güzel kokulu, saça, cilde, vücuda inanılmaz faydaları olan ürünler. Bulamayacaklarınız ise kimyasal maddeler, koruyucular, renklendiriciler, katkı maddeleri, parabenler, kısaca kullanımı güvenli olmayan hiçbir şey.


Öncelikle yağ bazlı bir ürün .. Ben daha önce KRYOLAN Abschminke ve Cleasing Gel olan yağ temizliyicilerini kullandım fakat tamamen kimyasal yapılı ürünlerdi .. MOSHOS GARDEN'ın tamamen bitkisel yapılı oluşu güven verici.. Tabii şunu da belirtmeden geçmemeliyim her bitkisel ürün cilde iyi gelicek diye bir durum sözkonusu değil.. 


İçinde ; Kakao butter , Balmumu , Sarı Kantaron Yağı , Zeytinyağı , Badem Yağı, Kayısı Çekirdeği Yağı var .. 
Her cilt tipi için uygun . Günlük yüz temizliğinde de Makyaj temizliğinde de kullanabilirsiniz ama benim yoğun makyaj temizliğinde tercihimdir.. 
Ürün ile birlikte verilen küçük boy havlu var .. Bu havluyu sıcak su dolu bir kabın içine koyuyorum (aslında sıcak suyun altında da tutabilirsiniz 1-2 dakika) 

Balmumu içerikli olduğu için kavanozun içinden alınması biraz zor oluyor bende daha önce nemlendirici kremlerimde kullandığım medikal çelik bir spatula yardımı ile kullanıyorum ..
Fındık büyüklüğünde alıp elime koyuyorum ; 
2 elimi ovuşturarak ürünü ısıtıyorum böylelikle katılığından kurtulmuş oluyorum ama yine de kakao partikülleri tamamen erimiyor ve cildime rahat bir şekilde dağıtıyorum ..O an kakao kokusunun verdiği his ile resmen bir aromaterapi yaşıyorsunuz yani sırf bu his için bile sabah-öğle-akşam yıkamak isteyebilirsiniz zahmetine katlanıp..
Sonrasında cildime yaydıktan sonra kasenin içinde bekleyen sıcak havluyu sıkıp elime sarıyorum ve 1-2 dakika cildimin üzerinde çok fazla bastırmadan gezdiriyorum ..
Hokus Pokus bütün makyaj havluda :) 
Ve cildime uygun bir tonik ile temizleme işlemini sonlandırıyorum.. 
Sonrasında havluyu sıcak suyun altına tutarak temizliyorum tamamen bembeyaz olmuyor tabii ama ilk görünümde ki gibi de olmuyor :) Hemen kaloriferin üzerine koyarak kurumaya bırakıyorum . .Bunu sakın atlamayın havluyu ıslak bırakmayın çünkü bakteriler ıslak ortamları çok sever :) 

Sonuca gelelim ; asla yağlı bir his bırakarak tekrar jel yada köpükle yıkama zorunluluğunda bırakmadı .. 
Cildime yayarken verdiği kakao kokusunu sevdim öyle ağır bir kakao kokusu değil .. 


Ve fiyat olarak gayet uygun şu an indirimde 21 TL .. Ürüne MOSHOS GARDEN Online sitesinden sahip olabilirsiniz.. 

Hiç yorum yok: