6 Şubat 2015 Cuma

Gün Arası Işıl Işıl Cilt Molası ... BENEFIT ULTRA RADIANCE BE-HYDRATING RADIANCE Mist İncelemesi

Hafta bitmeden size taze taze hemen bir yazı daha hazırladım :) 
BENEFIT markasını çoğumuz makyaj ürünleriyle tanıyoruz lakin LVMH tarafından BENEFIT'e özel olarak üretilen nem kompleksi içeren Cilt Bakım Ürünleri de var ..
Benefit B.Right Cilt Bakım Serisinde ki BE-HYDRATING Radiance Mist 
Gün arasında nemsizlik yaşadığımızda , yüzümüzde ferahlık istediğimizde , makyajımızı sabitlemek istediğimizde elimizin altından ayırmadığım bir ürün oldu..
Başka neler yapıyormuş inceleyim o zaman ; 
Öncelikle B.RIGHT serisinin çok cici ve özenli ambalajı var kullanmaya kıyamıyorsunuz .. 15 gündür çantamdan eksik etmedim .. Makyaj öncesi de kullandım sonrasında makyajlı cildime de uyguladım .. Ve uyguladığım an cildim ferahlayıp nemlendiğini hissediyorum .. Daha önce buna benzer CAUDALİE markasının mistini kullandım fakat gözlerimi yakıyordu bu üründe öyle bir sorunla karşılaşmadım .. Salatalık kokusu gibi bir kokusu var ama Nilüfer çiçeğinin de kokusu olabilir tam emin değilim..Her neyse artık o koku beni rahatlatıyor.. 

BE-HYDRATING Radiance Mist içeriğinde bulunan Beyaz ve Mavi Lotus Çiceği sayesinde nemi cilde depoluyor ..İçinde Magnesium PCA'da mevcut.. Magnezyum PCA ne işe yarar dicek olursanız ;  Magnezyum PCA günlük aşınmalara karşı yani cilde güneşin, hava kirliliğinin ve stresin verebileceği zararlara karşı cildin kalsiyum tutma kapasitesini artırarak yani bir bakıma cildin enerji seviyesini maksimum düzeyde tutarak cildin daha pürüzsüz, bebeksi ve esnek bir cilt dokusuna sahip olmasını sağlar. 
Yağlı ciltler bu tarz ürünlerden her ne kadar kaçınsalar OIL-FREE özelliği sayesinde gönül rahatlığıyla kullanıyorum .. 

Çantaya koymak açısından biraz büyük olsa da ben kocaman çantalar kullandığım için bana pek farketmedi . Gün arasında kullandığımda çevremde ki arkadaşlarda merak etti ve uyguladığımda onlarda benim aldığım performansı aldı .. 
Yüzü asla yağlandırmaması benim için en büyük özelliği oldu .. Aynı zaman da kokusu ve kullandığım anda verdiği ışıltı .. 

Gözlerinizi kapayıp 10-15 cm uzaktan yüzünüze sıkıyorsunuzu ve 1 dakika içinde kuruyor.. 

Ürünün tam olarak içeriği ise ; 


Benefit Cilt Bakım Ürünlerini sadece SEPHORA İSTANBUL İstinyePark , Palladium , Demiroren ve ANKARA Tunali Hilmi de satılıyor .. 

Fiyat : 115 TL


Hiç yorum yok: