18 Şubat 2015 Çarşamba

Benefit MOUISTURE PREP Tonik Losyon


Cilt Temizliğinde Tonik Ne İşe Yarar ve Önemi ile ilgili yazımda 2 çeşit tonik olduğunu söylemiştim bunlardan biri de losyon olanlar. Benefit MOUISTURE PREP Tonik Losyon da tam da bu dediğim gibi..İlk kullanımdan itibaren farkını anladım.. Cildimin kuru/karma olduğu bir dönemdeyim hava şartları benim cildimi çok fazla etkiliyor ama aynı zamanda akne/sivilce problemleri de yaşadığım için dikkatli olmak zorundayım çünkü yoğun içerikli bir ürün cildimi patlatmama sebep olabilir..
Cildimi makyaj ve kirden arındırdıktan sonra kalan atıkları ve gözeneklerin yeterli temizlenmesi için mutlaka tonik kullanıyorum.. 
Dediğim gibi bu aralar cildim de kuruma problemini de yaşadığım için Benefit MOUISTURE PREP Tonik Losyonunu kullanıyorum .. Lakin ilk tereddütlerim oldu ; yoğun kıvamlı oluşundan dolayı acaba sivilce yapar mı ? Cildimi yağlandırır mı ? diye ama asla öyle bir problem yapmadı aksine sivilceli yerlerde ki kızarıklıkları yatıştırdı ve enfes bir kokusu sayesinde beni de mest etti .. 


İlk uygulamadan itibaren farkını anlayabiliryorsunuz ; Öncelikle cildi iyi bir şekilde nemlendiriyor ve üzerine uygulayacağımız serum , nemlendirici gibi bakım ürünlerinin işlevini daha hızlı yerine getirmesini sağlıyor.. Cildimi yumuş yumuş yaparak aydınlatıyor.. 
İçinde bulunan Vitamin E , Yulaf ve Botanik özler , Hiyalüronik Asit , Aloe Vera , Maya Özleri var .. Aynı zaman da içinde ufak miktarda da olsa Alkol var ... Ben toniklerde Alkol'e karşı değilim miktarı çok olmadığı sürece .. Çünkü Alkol cildi ciddi anlamda temizleyen maddelerden biri .. 
Hatta ben cildimin çok yağlı olduğu dönemlerde Clinique Tonik 4 numarasını kullanıyorum ki onda da Alkol oranı hat safhada hatta kapağını açar açmaz bunu direk anlayabiliyorsunuz .. 

Fiyatı biraz pahalı ama üründen o kadar az kullanıyorsunuz ki su gibi olan tonikleri bocalamak gibi değil nohut tanesi kadar yeterli geliyor.. Benefit Cilt Bakım Ürünlerini sadece SEPHORA İSTANBUL İstinyePark , Palladium , Demiroren ve ANKARA Tunali Hilmi de satılıyor .. 

Fiyat : 95 TLHiç yorum yok: