10 Şubat 2015 Salı

Aşırı Sebum Salgısını Önleyici Yüz Temizleme Jeli SKINCODE ESSENTIAL Purifying Cleasing Jel

Yağlı cildin muzdarip olduğu bir durumdur sebum .. Aslında sebum salgısını her ne kadar kötü olarak görsek de cildimizin alt katmanlarının çalıştığına dair iyi bir belirtidir.. Genelde genç ve yağlı ciltlerde gözükür.. Genç ciltler sürekli hücre yeniledikleri için ölü hücrelerle beraber sebumu cildin üst yüzeyine atarlar .. Düzenli olarak cilt temizliğini cilde uygun ürünlerle yaparsak aşırı olan sebum salgısının önüne geçmiş oluruz.. 

SKINCODE ESSENTIAL serisinde ki Purifying Temizleme Jeli bu konuda bizlere yardımcı oluyor.. 
SKINCODE markası İsviçre menşeli bir firma.. Hatta SKINCODE kurucusu La Prairie White Caviar formülasyonunu yapan biyolog :)  Ben her zaman derim İsviçreli Bilim Adamları canlarım benim canlarım :) İsviçre menşeli ürünler benim gözü kapalı tercih ettiğim cilt bakım ürünleridir.. 


17 yaşlarımda cilt temizliğine başladığımda ilk olarak NIVEA Temizleme jeliyle başladım sonrasında yaklaşık 8 yıldır hep CLINIQUE Temizleme Jeli kullandım .. Temizleyiciler arasında jel ve köpük ürünlerin bende yeri apayrıdır olmazsa olmaz.. Temizleme suyu ile yıkasam da mutlaka sonrasında köpük ya da jel kullanırım .. Bazen cildim çok kuru olduğunda süt kullanıyorum ama yine de hemen en uygun jelle tekrar duruluyorum . Kısaca cilt temizliğinde su ile temizlemeye sevdalı olanlardanım .. 
SKINCODE ESSENTIAL Purifying Temizlem Jeli CM-GLUCAN içeriyor.. 

CM-GLUCAN nedir peki ? 

CM-GLUCAN ekmek mayasıdır.. Maya üzerinde yapılan araştırmalar sonucu kanserli hastalarda etkili sonuçlar elde ettirdi .. İsviçreli Uzmanlar da CM-GLUCAN'ın cilt üzerinde ki iyileştirici yönünü keşfederek formülasyonlarında kullanmaya başladılar.
*Öncelikle çok iyi bir antioksidandır. 
*Erken yaşlanmaya karşı korur. 
*Cildi nemlendirerek , elastikiyet ve sıkılık kaybını önler. 
*Hücre yenilenme hızını ciddi bir şekilde arttırır. 
*Hassas cildi yatıştırır. 
*UVA ışınlarına neden olan oksitlenme stresinden korur. 
400 kg mayadan 1,5 aylık işlemler sonucu 8 kg CM-GLUKAN elde ediliyor.. 


Yaklaşık 1,5 aydır kullandığım bu üründen memnum kalmamın ilk sebebi cildi fazla germiyor.. Yıkama jellerinde uygulamadan sonra mutlak bir gerginlik olur hatta bazen yüzüm kaşınıyordu ama bu üründe hafif bir gerilme hissettim akabinde cilt bakım ürünlerinden sadece serumumu kullandığımda bile anında o hafif gerilme de gidiyor .. 
Clarisonic Temizleyicim ile birlikte kullanıyorum zaman zaman .. Yağlı ciltler için uygundur ..
Sebum salgısını yaklaşık 15 gün düzenli kullanım sonucu engelliyor.. 

Nohut tanesi büyüklüğünde alıp hafifçe ıslatılmış cildimize sürdüğümüzde hemen köpürmeye başlıyor 1-2 dakika ovaladıktan sonra bol ılık suyla duruluyoruz.. 
Göz çevremize getirmiyoruz kesinlikle .. Göz çevresi cildimizden 7 kat daha ince olduğu için gerilme hissi yanında bir de kuruluk yaşatacağı için sakıncalı bir durum .. 


Bayiliklerinin bulunduruğu eczanelerden temin edebilirsiniz.. 

Fiyat : 59 TL 

Hiç yorum yok: