18 Ocak 2015 Pazar

SKIN CARE PROJECT / CİLT BAKIM PROJESİ

Uzun süredir yapmayı planladığım ama vakitsizlikten bir türlü yapamadığım bir proje..

Cilt bakım projesi ; Sedef hastalığından , Rosacea'ya , Egzama'dan akne sorununa kadar cildimizde oluşan ve oluşabilecek bir çok sorunları detayları ile yazıp bilgilendirmeler yapacağım.. 

Bu konu nerden aklına geldi diye soracak olursanız ? 


Senelerdir bir çok markanın eğitimlerini aldım ve bu eğitimler doğrultusunda bir çok sorunlu ciltlerle karşılaştım bu ciltlerin iyileşme süreçlerini yakından takip ettim.. 

Cilt Bakım konusunda maalesef hala daha bir şeyleri oturtmuş değiliz.. 
Örneğin ; Haftalık Peeling , Kil ve Nem maskesi rutinini 10 kişiden 2 kişi ancak yapıyor. Bu rutinin cilt bakımımızda ne kadar önemli olduğunu da bilmiyoruz.Hatta günlük cilt bakım temizliğini bile yapmıyoruz. 
Serum dendiğinde ne işe yaradığını nemlendiricinin altına mı üstüne mi sürüldüğünü ..Hangi serum ne işe yarar , hangi krem hangi ciltte kullanılır ? 
Kür bakımlarının cilt için önemini .. 
Akne/Sivilceli ciltlerin kullanıp kullanamayacağı ürünleri.. 
Kuru , Yağlı ciltlerin dengelenmesini ... 
Anti-Aging Bakımlar .. 
İlk cilt bakımına ne zaman başlanmalı ? AHA bakımlarının ne zamanlar yapılacağını dair aklımıza gelebilecek bütün soruları tek tek detayları ile yazacağım.. 
Yüz olduğu kadar vücut bakımı da bu projemin içine dahil. Selülit , Çatlak , Varis v.b. sorunlarında neler kullanabiliriz ve yapabiliriz.. 

Sizlerin de bu konuda önerileri varsa lütfen yorumda belirtiniz ... Hiç yorum yok: