26 Ocak 2015 Pazartesi

Daha Dinamik Görünüm İçin / Yves Saint Laurent Touche Eclât Aydınlatıcı #2


YSL Touche Eclat senelerdir çekmecemde mutlaka bulunan kapatıcı/aydınlatıcılarımdan biridir.. Kaç tane bitirdim ben bile sayamadım..Farklı markalarında aydınlatıcılarını denedim bunları da zamanla yazacağım .. Aslında ilk çıktığında aydınlatıcı kısmını kimseler bilmiyordu direk göz altı kapatıcısı olarak piyasada laflar döndü ve o şekilde satılıp kullanılmaya başlandı .. Beraber neler yaptığına ve sonuçlarına bakalım ; 
YSL Touche Eclat Aydınlatıcının 12 rengi mevcut ben 2 ya da 2,5 numarasını kullandım.. Şimdi elimde olan 2 numarası sarı alt tonlu ıvory rengi ...Cilde anında ışık ve parlaklık veriyor bu sayede cildimizi olduğundan daha genç gösteriyor..

Göz altlarımda sorun yaşamadığım dönemlerde göz altlarıma sadece bu ürünü uyguluyorum.. Onun dışında herhangir bir kapatıcı kullanmıyorum ..Verdiği ışık bana yeterli geliyor.. 
Ama göz altınızda problem varsa ve concealer niyetine alıyorsanız önermem.. Çünkü o şekilde beklentinizi karşılamaz.. Arka kısmında ki tuşa basınca ürün ucundaki fırçaya geliyor.. Üçgen şeklinde bunu göz altımadan burun kenarlarıma doğru uyguluyorum ..


Bu şekilde sonucu daha iyi görebilirsiniz. Tamamen verdiği ışık ile göz çevremi daha aydınlık ve dinamik gösteriyor.. 


Gelelim ürün tam anlamıyla nasıl kullanılıyor ? 

YSL Touche Eclat Radiant makyaj yaptığınızda da yapmadığınızda rahatlıkla kullanılabiliyor.. Makyaj yapacağınız zaman fondöten üzerine uyguluyorsunuz .. Alın bölgesi , Kaş altı , Burun üzeri , Dudak kenarları ve burun kenarında ki mimik çizgimin içine.. Sonrasında ÖNEMLİ NOKTA ürünü fazla bastırmayarak tampon hareketlerle cildime yediriyorum..Ürünü fazla bastırıp yedirdiğinizde çok ince yapılı olduğu için etkisini göstermez.. 

Ve sonuç .. Dudak etrafinda kontürleme varmış gibi gözüküyor , Burun hattı daha kontürlü .. Bu arada diğer gözümde hala daha uygulama yok ve şiş duruyor :) 

Yves Saint Laurent Touche Eclat Aydınlatıcıyı Sephora , Sevil ve Tekin Acar Cosmetics mağazalarından temin edebilirsiniz.. 

Ortalama Fiyat : 100-110 TL 


Hiç yorum yok: