17 Aralık 2014 Çarşamba

Doğal Saç Rengi Açmak İçin / PAULİNE Extra Blonde mi ? NOVOCRIN Extrait Dora mı ?

Bu aralar bana hep saç rengim soruluyordu işte benim saçımın rengi için uyguladığım metod..
Ben saçlarımı hep orial ile açtırırdım şimdiye kadar hatta çoğunda kendim bile açıyordum.. Ama maalesef bu saçımın kopa kopa uzamasına sebebiyet veriyordu.. Kopa kopa uzaması saç uçlarının her tarama sırasında minik minik kopması oluyor ve bu bir süre sonra saç uçlarının çatal çatal durarak bakımsız bir saç haline gelmesine sebep oluyordu.. 


Bende en son 1 sene hiç saç rengime dokunmadım zaten 3-5 tel saç var kafam da :) 


Gördüğünüz gibi saçlarım hep platin sarıydı benim çok nadir koyu renge boyadığım zamanlar oldu ama en fazla 2 ay sonra platin rengine geri dönmüşümdür.. 


Saçımı kendi rengine bıraktığım zamanlardan olan bir fotoğrafım.. Benim saç rengim küllü kumral gibi bir renk daha kuaförlerde tam rengini söyleyemedi :) Kendi saç rengimi seviyorum fakat hayatım boyunca hep sarı olduğu için bana gene de koyu geldiği için hep açtırmak istemişimdir..  


Sonra yine saçımı açmak istedim fakat asla orial kullanmak istemediğimden dokunmuyordum.. Bir gün kuzenimle konuşurken bana PAULINE Extra Blonde ürününü söyledi bende Gratis'e gidip o gün güneşe çıkarak saçıma uyguladım.. İçeriğinde Papatya Ekstresi var.. 

İlk kullandığımda Ağustosa ayındaydık baya bir etki gösterdi.. Kokusu biraz yoğun içinde hidrojen peroksit buram buram pudra gibi kokuyordu.. Orial sonrası saçlar kazık gibi olur genelde.. Bunda hiç bir şekilde öyle bir durum olmadı aksine saçlarım yumuşacık ve pırıl pırıl oldu.. Her gören saçların ne güzel parlıyor diyor.. PAULINE Extra Blonde fiyatı 23-26 TL olması gerekiyor.. 

Sonrasında güneşe çıkma fırsatım olmadığından saçımı yıkayıp havlu ile hafif kurutup uyguladım ve saç kurutma makinasıyla 10-15 dk kuruttum.. Önce hafta da 1 sonra 15 günde 1 saç diplerime uyguladım.. Saçlarımın son hali Önemli olan nokta bu ürünleri uygularken saçınızda boya olmayacak.. Boyalı saçlarda etki göstermiyor.. 

İlk kullanmaya başladığınızda 3-4 gün arayla uygulamanız gerekiyor sonrasında saç diplerinizin uzama süresine göre 15-25 günde 1 kere kullanmanız yeterli oluyor.. 
1 şişeyi ortalama 3 ayda bitiriyorsunuz..Aslında bu kullanıma göre ve saç uzunluğuna göre değişiyor..

Benim saçımda fark ettiğim en büyük özelliklerden biri de yıkandıktan sonra orial kullanılan saç uçlarımı iki elime çekiştirdiğimde lastik gibi olması fakat orial olmayan sadece açtığım ön kısımlarda asla böyle bir durumla karşılaşmadım bu da saçımın yıpranmadığına dair en büyük gösterge..


Sonrasında NOVOCRIN Extrait Dora aldım yine Gratis'ten.. İkisinin arasında ki farkı merak ediyordum.. NOVARCIN Extra Dora cam şişe de 39 TL fiyatı .. 
Kokusu yok fakat saçımı inanılmaz yağlandırdı 1 gün bile dayanmıyor saçlarım bunun nedenini hala daha anlayamadım.. Saçın rengini yavaş yavaş açtığını farkettim.. Bunun dışında fark yok aralarında..

Ben yoluma PAULINE ile devam edeceğim sanırım :) 


Hiç yorum yok: