29 Kasım 2014 Cumartesi

Kızarıklık Sorunu Olan Hassas Ciltler İçin !!! BIODERMA Sensibio AR Anti-Redness Compact

Son 1,5 aydır cildimde kızarıklıklar oluştu belki kullandığım ilaçtan veya yediğim yiyeceklerden kaynaklandı o kısmını bilemiyorum .. 
Bende bunları kamufle etmek adına ürün araştırmasına girince BIODERMA imdadıma yetişti.. 
Öncelikle beni cezbeden kısmı SPF30 olması.. SHISEIDO Güneş serisi pudrası benim vazgeçilmezimdir o yüzden .. Ama şu an ki durumumda bana sadece SPF30 yetmiyor aynı zamanda kızarıklıklarımı geçirecek ve ince yapılı bir ürün istiyordum.. 
Ve BIODERMA Sensibio AR Compact ile tanıştık :) 
Ben Clair/Ivory rengini kullandım.. İlk bakıldığında koyu gibi duruyor ama yapısı çok ince olduğu için cilde uygulandığında bütünleşerek doğal bir görünüm sergiliyor.. Direk güneşe çıkmadığınızda 5-6 saat boyunca kalıcılığında hiç bir sorun yok ama güneşe çıktığınızda 2 saat aralıkla yenilemeniz gerekiyor..

Bu ürünü makyaj bazı şeklinde de kullandım ama günlük kullanımlarımda tek başına kullanmak cildim açısından daha çok tercih ettim..

Yumuşacık bir yapısı olduğu için uygulaması gayet kolay sadece biraz dikkatli kullanarak eşit yaymak gerekiyor..


Gördüğünüz gibi cildimde kızarıklıklar mevcut BIODERMA Sensibio AR Compact'ı uyguladıktan sonra kızarıklıklar kalmıyor.. Yapısı ince olmasına rağmen cildimi gayet iyi kapatıyor.. 
Aynı zamanda cildimi nemlendiriyor ve yatıştırıyor.. 

Bir de daha yüksek korumalı BIODERMA Photoderm Max SPF50 Compact aklımda kalan bir ürün onu da bir ara denemek istiyorum.. 

Kısacası benim şu aralar favori ürünüm oldu..SHISEIDO Güneş pudrasının pabucunu dama attı :) 

Hiç yorum yok: