5 Kasım 2014 Çarşamba

Favori Kış Parfümlerim

Parfümlere olan zaafımdan dolayı etrafımda nerdeyse burun olarak işe başlayacağım :) 
En son 72 tane olann parfümlerimin arasından ben 5 tane kış parfümlerimi seçtim.. 


Therry Mugler ALIEN EDP  : Özel günlerin vazgeçilmezi benim için.. Hem kalıcılığı hem de kadınsı kokusu beni mest ediyor.. İçinde zambak , yasemin ve amber var.. 

Hermes Eau Des Merveilles EDP : Günlük kullanımımda tercih ettiğim nefis bir koku.. İçinde kehribar , kakule , Amber , italyan limonu , Vetiver ve Sedir Ağacı mevcut.. Ama kehribar esansı daha yoğun .. Kaç şişe bitirdim bende bilmiyorum benle özdeşleşen bir koku oldu artık :) 

Costume Natıonal Scent Intense : Hem günlük hem de özel günlerde tercih ettiğim amber ve yasemin ağırlıklı aynı zaman unisex bir koku.. 

TOM FORD Vıolet Blonde : İlk kokladığımda ve kullandığımda hiç beğenmediğim ama sonrasında ayıla bayıla kullandığım bir koku oldu ve çevremdekiler tarafından hep kullandığımda mutlaka soruldu .. Alışılagelmiş bir koku değil içinde Menekşe , yeşil limon , hindistan cevizi ve yeşilbahar var.. 

Burberry Body EDP : Spor giyindiğimde tercih ettiğim .. İçinde Gül , iris , kehribar, vanilya ve misk bulunuyor.. 

Bahsettiğim bu 5 parfümde yürürken arkamızdan gelen tarzda.. Kalıcılık oranları çok yüksek ve kış aylarında benim vazgeçmeyeceğim kokular.. 
Aslında bir de Givenchy Ange Ou Demon var ama geçen sene bitirdiğim için bu sene daha almaya fırsatım olmadı o da ilk başta sevmediğim sonrasında 7-8 şişe bitirdiğim bir parfüm.. 

Bu arada sizlere en sevdiğim bu 5 parfümümümden 1 tanesini hediye edeceğim takipte kalın :) 

1 yorum:

restoration dedi ki...

Therry Mugler ALIEN bu parfüme bayılıyorum.Alışveriş listemin en başında kokusu kalıcılığı herşeyi mükemmel.