11 Kasım 2014 Salı

Cellublue ile Selülitlere Elveda !!!

Günümüzde %80-95 kadınlarda görülen ve bir çok nedene bağlı oluşan selülitin bir çok tedavisi de mevcut.. 
Öncelikle selülit neden ve ne zaman oluşur ? 
Selülit cildimizin epidermis tabakasında görülen portakal görünümlü problemdir.. 
Sebebi bir çok nedene bağlıdır.. En önemlisi de şehir yaşamında ki hareketsizlik ..
Sonrasında Genetik Faktörler ,Hormon Bozuklukları,Kan Dolaşımı Bozukluğu , Bağ Dokusu Zayıflığı , Kötü Alışkanlıklar (Beslenme, Alkol,Sigara vb..) , Hareketsizlik , Psikolojik Faktörler... 
Ne Zaman Ortaya Çıkar ? 
-Hamilelik Döneminde 
-Gelişme Döneminde 
-Menapoz Döneminde 
Kısaca tüm yaşlarda ortaya çıkabilecek bir problem.. 


Selülit 3 aşamadan oluşur ..

1-Damarlardan çıkan su dokulara dolar ,,Dokular acılı ve hassastır.. 
2-Vücutta ki ödem daha da fazlalaşır.. 
3-Bu dokularda biriken yağ, tuz ve su molekülleri organizma tarafından kullanılamaz ve selülit tamamen vücutta yer edinir... 

Genellikle vücudun bacak , kalça , diz yanları , kolların üst bölümünde ve karın bölgesinde görülür.. 


Şimdi gelelim selüliti engellemek ve azaltmak için neler yapabiliriz ? 

Öncelikle mutlaka günde 1,5 LT su içmemiz gerekiyor.. En az yarım saat yürüyüş ve besinlerimize dikkat etmemiz gerekiyor.. Vücudun fazla suyu atabilmesi için beyaz ve kırmızı turp , maydonoz , kereviz , greyfurt tüketmemiz gerekiyor..Ben özellikle Maydonoz suyunu öneririm.. 

Tabii bunlar tek başına yeterli gelmiyor bir çok tedavi yöntemi de bunlarla beraber devreye girerek problemi ortadan kaldırıyor.. Mezoterapi , Radyo Frekans , LPG , Lenf Drenaj , Lipo Star gibi bütçesi yüksek tedavi yöntemleri mevcut..
Ben Lipo Star hariç hepsini denedim dönem dönem.. En etkili Lenf Drenaj olmuştu .. 

Cellublue ise bu denediğim yöntemlerin en başına geçmiş durumda son dönemlerde.. 27 Eylül 2014 tarihinde kullanmaya başladım yaklaşık 1,5 aylık kullanımım sonucu selülitlerimde gözle görülür iyileşmeyi gördüm.. 


İlk elime geçtiğinde ''bu alet ne yapabilir ki ?'' diye kaprisli sözcüklerimi bana yedirdi .. 

Bıkmadan denedim ..Özellikle TV karşısında elim boş kalmasın diye daima uyguladım.. Ortalama günde yarım saat bacak ve karın bölgeme uyguladım.. 

Tamamen gitmedi tabii selülitlerim fazla kilomdan dolayı ama ciddi anlamda azaldı.. Oran vermem gerekirse %55 azalma oldu.. Bu tarz durumlarda kilo da çok önemlidir.. 
Günde yarım saat yürüdüm ama her gün yürüyemedim.. Haftada 3 kere falan.. 

Kullanmadan önce vücut yağı kullanıyoruz ki alet cildimizde rahatlıkla kaysın.. Ben aroma terapisi yüksek olan yağ tercih ettim..Hassas ciltlerde morarma  yapabilir bende yaptı .. O yüzden ilk kullanımda biraz dikkatli olmamız gerekiyor vakum oranını ayarlayabilmek açısından .. Çünkü çok fazla bastırıp cildimize yerleştirdiğimizde daha fazla cildi vakumlayıp çektiğinden ufak bir çığlık attırtabiliyor :) Kendim de o çığlıktan nasibimi aldım :) 

3-4 gün kullanmaya kendinizi zorlarsanız sonrasında alışkanlık oluyor ki bende oldu.. Ben bu tarz konularda üşengeç bir insan olmama rağmen.. 

Aşağıda kullanımı konusunda videosunu ekledim.. 
Ve tabii en önemli nokta 19,00 EURO'ya bu alete sahip olabiliyorsunuz ve memnun kalmadığınız durumda iade edip paranızı geri alabiliyorsunuz.. 

İnstagram hesabımda da 1 kişiye Cellublue hediye ediyorum .. 

Hiç yorum yok: