28 Mayıs 2014 Çarşamba

LA PRAIRIE ANTI-AGING COMPLEX a Cellular INVERTION Cream


La Prairie Anti-Aging Complex cildin alt katmanlarına ulaşarak tahrişin önüne geçen ve cilde dolgunluk katan bu kremi 1 senedir kullanıyorum.. 
Cildimiz 3 katmandır EPİDERMİS , DERMİS ve HİPODERMİS..


Dermis tabakasına sadece dövme yoluyla inilir ama dermis tabakasına inen bağ dokularına erişilebiliyor.. Serum ile bağ dokulara erişip kuvvetlendirten sonra bu ürünle de cildin alt katmanını daha çok kuvvetlendirip cildin dış yüzeyi olan EPİDERMİS tabakasını da nemlendirici ile tamamlıyoruz..


Bu ürün hakkında internette gözlemlediğim yanlış bilgilendirmeler mevcut ;

*Öncelikle bu ürün 40-50 yaş gibi bir sınırlandırması yok ..Çünkü ürün zaten cildin erken yaşlanmasını geciktirmeyi  vaad ediyor..

(ciltte nüfus kağıdınızda yazılan yaş değiş cilt yaşı önemlidir ) Sonuçta 25 yaşında ki bir insan 18 yaşında bir cilde de sahip olabilir 35 yaşında da bir cilde sahip olabilir.. Yaşam tarzı ve genetikle alakalı bir durum bu .. 

*Bu ürün serumdan sonra , nemlendiriciden önce avuç içinde ısıtıldıktan sonra tamponlayarak cilde uygulanır.. Kesinlikle normal nemlendirici gibi sürülmez.. Üzerine nemlendirici uygularsınız ama ben nemlendiriciye gerek duymadım üzerine sadece cildimin çok kuru olduğu dönemlerde nemlendiriciyi sürdüm..Çünkü nemi cilde günboyu hapsedebiliyor.. Boyun ve göz çevresinde kullanılmıyor.. 

*Kullanımından 2-3 hafta sonra cilt renginizin eşitlendiğini görüceksiniz.. Ürünü elinize aldığınızda hissediceksiniz balmumu gibi bir yapısı var avuçta ısıtınca ve yüze uygulayınca yüzü önce geriyor sonrasında verdiği nemden ötürü keyfini çıkartıyorsunuz.. 

Cildimin akneli olduğu dönemde bile çok rahatlıkla kullandım .. Ve hiç bir sorunla karşılaşmadım..

Ayrıca La Prairie markasının agresif ürün diye nitelendirdiğimiz ciltte kötü görünümlere yol açan bir ürün değil..La Prairie agresif ürünlerini 3-4 ürüne indirdi.. Aslına bakarsanız ciltteki agresiflikler yanlış kullanım ve yanlış ürünlerden ötürü geliyor tabii bu konu da bunu size sunan güzellik uzmanlarının da bilgili olması şart.. 

Hatta size sadece bir örnek vereceğim ;

Bir gün müşteri geliyor ve La Prairie Caviar Nemlendiriciyi uyguladığını ama sonuç alamadığını söylüyor.. 
Biz de ''ürünü nasıl kullandınız ? '' dediğimiz an kabus gibi bir cevapla karşılaşıyoruz.. 

''İçinde bulunan kaşıkla her gün sabah-akşam yedim'' 

Alın buyurun burdan yakın..Ne cevap verilebilir..


Ürün alırken ne olur araştırın .Cildimiz en büyük yatırımımız.. 

Hiç yorum yok: