22 Ağustos 2013 Perşembe

SHISEIDO IBUKI Lansmanı


Ünlü Japon cilt bakım markası SHISEIDO'nun  1 Ağustos'ta düzenlediği IBUKI Lansmanında cilt bakımında yeni bir devir açtıklarını gözlerimizle görmüş olduk.. 

SHISEIDO Japonya da eczane markası olarak biliniyor.. Ve özellikle cilt bakımında kullandığı teknoloji ise dünyaca meşhur japon teknolojisi.. 

Her yaş ve cilt tipine özel cilt bakım ürünlerini içeren bu markanın makyaj ve parfüm de dahil olmak üzere 3 akslı geniş bir yelpazesi mevcut... Shiseide Genel Müdürü Kaan Saruhan Ekinci , Marka Müdürü Beyza Hanım ve Eğitim Müdürü Ferda Hanım 2 Eylül'de kozmetik piyasasında olucak IBUKI cilt bakım serisini anlatırken.. 

Merak edenler için IBUKI'nin anlamı nefes almak...

Özellikle genç,aktif ve çalışan bayanların vazgeçemeyeceği bir seri olacak kesinlikle !!!


CİLDİNİZE YENİ BİR NEFESLE HAYAT VERİN

1/ Yeni bir dünya

ŞEHİR HAYATI, ÇEVRE KİRLİLİĞİ, STRES

O gün, çevresel unsurların cildin üzerindeki tahrip oranı sıfır. Modern şehir hayat tarzlarının yarattığıgünlük tahriplere de artık geçit yok. Cildin koruma kalkanını daha fazla zorlamasına gerek yok. Cildin dengesini bozuk cilt dokusunu bozmaya götüren ve hassasiyet yaratan etkenler geçmişte kaldı. Hücreler sonunda nefes alıyor, dinginlik içinde yenileniyorlar. Yüz hayat dolu ışıldıyor.
Bu ahenkli dünya bir ütopya gibi görünse de Shiseido şimdi yeni nefes gerçekliğini cilde taşıyor. Saldırgan etkenlerin cehpesinde suskunluk hakim.
Yarın artık bugün. Yeni bir nefes yükseliyor...
Sevgili Gülay ve Ferda ile karşılaşmakta benim için apayrı bir sevinç oldu.. Gülay Shıseıdo'nun Cilt Bakım Uzmanı ...


2/ Shiseido nefesi

IBUKI

Doğa nasıl kışın sert koşullarına dayanıp bahar gelince zarafetle çiçek açıyorsa, cildin de kendine özgübir korunma gücü vardır. Bu güçlü nefes güzellik ve mükemmelliği beraberinde getirir. Japonya’da bu nefes Ibuki olarak bilinir.
Shiseido, verdiği bu yeni nefesle hem gece hem de gündüz cildin gençliğini zirveye taşıyor, hızlı hayat koşulları ya da metabolizma tarafından esir alınmasına karşı çıkıyor.
Ibuki nefesi,  Y neslinin sınırları genişletmesine olanak tanıyor ve bunu yaparken cildin parlaklığınıkaybedip dengesizleşip zayıflamasına izin vermiyor.
Cilt yepyeni bir baharla tanışıyor. Ibuki yeni cilt bakım serisinde hayat buluyor.

3/ Cildin baharı

Shiseido araştırma laboratuvarlarındaki büyük keşfin ardında hayatın nefesi yatıyor.
Shiseido bir kez daha cilt biyolojisi konusundaki uzmanlığıyla bir adıöne geçiyor.
Ölçülemeyecek kadar küçük ve görünmez etkenlerin cephesinde, bugüne kadar bilinmeyen ama Ibuki’nin temelini oluşturan bir mekanizma keşfedildi.
Shiseido size Shape Memorizing Cell Technology™ (Şekil Hafızalı Hücre Teknolojisi) ile tanıştırıyor.
Bu bilimsel ve kozmetik yeni yaklaşım, cilde yenilenmiş bir canlılık veriyor, nemlenme, mükemmellik ve koruma sağlıyor. Cilt enerjiyle dolarken hayat tarzının zararlı fenomenlerine karşı direniyor.
Cilt dengesini bulurken tazelikle ışık saçıyor.
Chunlim ve Pınarımla dileklerimizi dilerken.. GÜZELLİK BAKIMI

1/ Bilim ve Sezgi

Her bir hücrenin Ibuki ritmiyle nefes alması için Shiseido yepyeni bir cilt bakım serisi yarattı.
Ibuki serisi formülünden dokusuna, hatta ambalajına kadar bu yeni nefesin izlerini taşıyor.
Bakım rutininde cildin nemini korumasına yardımcı olurken PhytoResist Complex sayesinde cilt dokusunu mükemmelleştiriyor ve hayat tarzından kaynaklanan dengesizlikleri gideriyor.
Bakım serisindeki yedi ürün, içindeki olumlu enerjinin arayışındaki çalışan yeni nesil için en ideal kozmetiklerden oluşuyor.

2/ Duyuların Uyanışı

Ibuki, tene dokunma zevkini güç ve narinlikle birleştirirken, zarif ve aromakolojik kokusu sayesinde kadınsılığa katkıda bulunuyor. Odunsu ve çiçeksi tazeliği, 25-34 yaş arası 106 genç kadınla test edildi.

- %95’i rahatlatıcı ve gevşetici olduğunu söyledi.
- %93’ü ışıltılı kokunun ruh halini canlandırdığını bildirdi.Ve yeni sezon makyajı 3'lü far, Perfect rujları ve Lacque rujları .. Aynı zaman da muhteşem ZEN parfümü..

ZEN parfümünü kullandınız mı bilmiyorum ama inanılmaz hoş ve kalıcı bir koku...


BİLGELİĞE GİDEN YOL

1/ Ibuki’nin Doğuşu

İLK SHISEIDO KEŞFİ :
Y NESLİNİN CİLT DENGESİNE ETKİSİ

Cilt sürekli şoklara maruz kaldığında ne olur? Zayıflar. Hücreler küçülür. Özgüşekillerini kaybederler ve doğal yapılarıyla oluşturdukları koruma kalkanı görevini yerine getiremezler. Nem kaybeden cilt, zararlı dışetkenlere karşı korunmada başarısız olur.

Shiseido 25 ila 40 yaş arası genç kadınların bu cilt bozulmalarına, olgun hanımlardan çok daha fazla hassas olduğunu keşfetti.

Neden mi? Dengesiz beslenme, düzensiz uyku nedenlerden sadece birkaçı. Genellikle karmaşık hayat tarzları içsel strese neden olurken bu stress ciltlerine de yansıyor. Ciltleri çok daha güçsüz bir hal alıyor.

Bu yüzden cildin kendisini yenileyebilmesi için yeni bir nefese ihtiyaç doğuyor.


2/ Ibuki’nin Özü

İKİNCİ SHISEIDO KEŞFİ :
HÜCRE BAĞLARI İÇİN ENZİM

Shiseido’nun bu keşfi 2010 yılında IFSCC* ödülü aldı.
Stratum Corneum (cildin dış katmanları) işlevleri üzerine yıllar süren araştırmaların ardından Shiseido Natural Moisturising Factor (Doğal Nemlendirme Faktörüürününe temel oluşturan enzimi tanımladı.
BH enziminin etkinliği azaldığında NMF yetersiz kalıyor.
BH enzimi arttığındaysa NMF nemlenme ve korunma işlevlerini iyileştirebiliyor.
Nem kaybı duruyor ve koruma bariyeri etkisi yeniden güçleniyor.

*International Federation of Societies of Cosmetic Chemists / Uluslararası Kozmetik Kimyagerleri Birlikleri Federasyonu

3/ Nefesin Hafızası

ŞEKİL HATIRLAYAN HÜCRE TEKNOLOJİSİ

Shiseido genç kadınlar hızlı yaşam koşullarında tazeliklerini kaybetmesin diye Shape Memorizing Cell Technology™’yi geliştirdi.

Bu biyolojik system Ibuki nefesinin ritmini ve adımlarını tarifliyor.

Dışarı atıyor. Ölü hücreler düzenli olarak doğal yollardan atılır. Cildin yüzeyi iyileşerek dengeye kavuşur. Kusurlar giderilir.
İçeri alıyor. NMF üretimi iyileşiyor ve nem seviyeleri korunuyor. Artık küçülmeyen hücreler işlevlerini hatırlıyor.
İnşa ediyor. Baz membran güçleniyor ve dengeli hücre yenilenmesi sağlanıyor. 


4/ Shiseido inovasyonu

THE PHYTORESIST COMPLEX

Shape Memorizing Cell Technology™ keşfini takiben, The PhytoResist Complex Shiseido tarafından Ibuki nefesini hücrelere verebilmek için geliştirildi.

İçeriğinde üç bitki özütü bulunuyor. Her bir özüt belirli bir seviyeye etki ediyor ve birbiriyle tam bir sinerji sağlarken cildinize gerçekten yepyeni bir nefes veriyor.

- TREHALOZ AND LAMIUM ALBUM (BALLIBABA) ÖZÜTÜ
Trehaloz, doğal nemlendirme özellikleri olan bir şekerdir. Hücre içi suyu tutarken, nem kaybını önler ve hücrelerin küçülmesini engeller.
Lamium album (Ballıbaba) özütü ise BH* enzimini güçlendirerek NMF üretimini artırır, nemlendirmeözelliğiyle hücre bağlarına güç kazandırır.

- TMG TRİMETİLGLİSİN
Özellikle pancar kökünde bulunan bu şekerin doğal bir soyma özelliği bulunur. Cansız cilt yüzeyindeki ölühücrelerin atılmasına yardımcı olurken cildin alt katmanlarında yeni hücrelerin oluşumuna olanak verir. Cilt ritmine yeniden kavuşur.

- YUZU SEED (CITRUS YUNOS TOHUMU) Özütü
Cildin yapı taşları olan protein ve kolajen üretimini artırarak baz membranı güçlendirir*. Hücre yenilemesi böylece iyileşir.


SHISEIDO ekibine çok çok teşekkürler inanılmaz güzel bir lansmandı...


1 yorum:

Anonim dedi ki...

faydalı bir yazı olmuş

http://kavininkahvesi.blogspot.com/