18 Temmuz 2013 Perşembe

SHISEIDO Sun Protection Fondöten ve Pudra


Ben ki kozmetik piyasasının içindeyim ve bu ürünle tanışmadım kafama tüküreyim diyorum.. Aslında tanıştım şurada ki yazımda Shıseıdo Tanning Compact Fondöten  yazmıştım ama pudrası ve fondöteniyle bu sene tanıştım ve asla bırakmam ..

Benim gibi yağlı bir cilde sahipseniz özellikle yaz aylarında sürdüğünüz andan 10 dk sonra yüzünüzde makyaja dair hiç bir şey kalmıyorsa bunu listeye kesinlikle ekleyin.. 
Sadece yaz aylarında Nisan ayı gibi kozmetik piyasasına geliyor ve çok kısa sürede biten ürünler.. SHISEIDO güneş ürünü olarak geçtiğinden her sene güneş ürünleriyle beraber geliyor.. Kış aylarında bulmanız zor olabilir.. 

Ürünün özelliği terlemeye , yağa ve suya dayanıklı olup SPF 30 koruma içermesi.. 

Hele ki yaz ayında bildiğiniz zul geliyordu bana cilt makyajı elimde peçeteyle cildimin rafine ettiği yağı temizlemekten gına gelmişti.. 

Pudra olanını günlük hayatta kullanıyorum bana göre orta derece de kapatıcı ve hiç bir şekilde bozulmadan saatlerce duruyor... Hatta çıkarmak için özel bir yağ kullanıyorum.. 


Fondöten olanını da denize havuza giderken kullandım ve cidden çıkmadı bulaşmadı.. 
Piyasa da buna muadil bir ürünle karşılaşmadım.. 


Fondöteni kullanmadan önce iyice çalkalamanız lazım ; çok ince yapıda sürer sürmez dağıtmanız gerekiyor.. 


Duruşu da çok doğal .. 

Diyeceğim o ki benim gibi durmadan parlayan hatta parlamak ne kelime yağ dökülmüş gibi bir surata sahipseniz mutlaka deneyin derim.. 


1 yorum:

42 dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından kaldırıldı.