11 Mart 2013 Pazartesi

pureDKNY Rose ile Hediye Kazanın.. ''Bütün Kadınlar Gülü Sever Çünkü ....''


pureDKNY Rose
Masumiyet hiç bu kadar çekici olmamıştı...

Parfümden çok daha fazlası.
DKNY’nın CARE ile ortaklığı sayesinde pureDKNY, adım adım kadınların ekonomik geleceklerini iyileştirmelerine yardımcı oluyor. En yeni parfümünün hammaddesi olarak kullandığı gülü büyük çoğunluğu kadın olan Türkiye’deki çiftçilerden alarak Isparta’da uzun dönem gül üretimini korumuş oluyor.
pureDKNY sürdürülebilirlik hikayesi  klasik Türk Gülü ile devam ediyor.
Isparta vadisinin zengin toprağı, yağmuru ve güneşi mükemmel güllerin yetişmesine olanak sağlıyor. pureDKNY Bir Damla Gül hikayesi işte tam burada doğdu. Karşınızda yeni bölüm…

Ailenin diğer üyeleri Bir Damla Vanilya ve Bir Damla Verbena gibi Bir Damla Gül de geleneksel olmayan yöntemlerle geliştirildi: bu hikayede içerik maddelerinin ayrı bir önemi var.

pureDKNY gül hikayesi, çeşitli narin pembe tomurcukların her yaz başı toplandığı Türkiye’nin Isparta vadisindeki Anadolu çiçek tarlalarında başlar. Neredeyse modern teknolojiden hiç etkilenmeyen babadan oğula geçme bir işleme tabi tutulur:·        * Hasat dönemi her sene Haziran ayına denk gelir ve her çiçek  güneşin daha doğmadığı saatlerde teker teker elle toplanır.

·         *Dönemin sonunda 2500 ton gül yaprağı çuvallara konulmuş, tartılmış ve 26 kazanın içinde ezilip işlemden      geçmek üzere kamyonlar ile damıtma merkezine götürülmüş olur.

·         *İşlemin sonunda daha sonra parfüme konulacak bir hammadde olan gülün saf yağı elde edilmiş olur.


Elde edilen koku gülün en saf halidir, basit ama yumuşak, düzenli ve modası geçmiş kokuya hiç benzemeyen bahçe gülünün en gerçek yansımasıdır.
pureDKNY’ın sürdürülebilirlik hikayesi

Hikaye parfüm paketlemesiyle de devam ediyor; her pakette:

·         Doğaya dost %100 geri dönüşümlü cam ve aluminyum bileşenler kullanılmıştır.
·         Korunaklı ormanlardan elde edilen maddelerin kullanıldığı ve yenilenebilir enerji ile çalışan fabrikalarda üretilen doğa dostu kartonlar
·         Düşük VOC içeren mürekkep ile yazılmış ve selülöz (petro kimya içermez) ile yapılan NatureFlex dış kutu bulunur.

CARE ortaklığı

pureDKNY, kadınların küresel yoksulluktan kurtulmasına yardım eden lider yardımsever bir organizasyon olan CARE ile olan ortaklığını devam ettiriyor. pureDKNY’ın yeni kokusu Gül’ün şerefine DKNY, CARE’e olan desteğini göstererek bağış yapacak ve daha da çok kadının yoksulluktan kurtulması için olanak sağlayacak. pureDKNY ve CARE ortaklığı pureDKNY Vanilya’nın lanse edilmesiyle 2010 yılında başladı. Birlikte CARE’in mikrofinans programı olan Village Savings & Loan Association (VSLA) üzerinden Uganda’lı vanilya çiftçilerinin eğitimine destek oldular. CARE’in deneyimi gösterdi ki dünyanın en fakir topluluklarındaki insanlar temel ekonomik konular ile tanıştıklarında – güvenli birikim, kredi, sigorta ve diğerleri – kendilerini yoksulluktan kurtarmayı başarabiliyorlar.

Ve son olarak siz değerli okuyucularımla olan kısmına geldik.. 

' Bütün Kadınlar Gülü Sever Çünkü... '' işte bunun devamını getirip yorum bırakan bir okuyucuma pureDKNY shower gel 200ml Hediyem olucak.. 


Son Gün 15-03-2013 .. Unutmayınnnn :)) 
Yorum Gönder