27 Eylül 2012 Perşembe

CLINIQUE Clarifying Tonik ve Liquid Yüz Temizleme Jeli


Bu aralar bu 2 üründen oldukça memnunum... 

CLINIQUE Clarifying Tonik :  Tonik kullanmanın önemini bir kere daha vurgulamak istiyorum..Yüzünüzü ne kadar temizlerseniz temizleyin mutlaka gözenek aralarında kirler kalabiliyor..O yüzden temizleme işleminin ardından mutlaka bir parça pamuk yardımı ile cildimizde kalan artıkları güzel bir şekilde temizleyip cildimizi nemlendirici kremimize daha hazır hale getirmemiz gerekiyor.. Clarifying tonik yağlıdan karmaya doğru olan ciltler içindir.. Yanlız şunu unutmadan söylemem lazım bu arada bu toniği kullanırken mutlaka tek bir yönde ve cildinize tek seferde sürmeniz yani bir kere sürdüğünüz bölgeye ikinci bir kere sürmemeniz lazım.. Clinique tonikleri kuvvetli yapıda olduğu için ikinci bir sürüşe gerek duydurtmaz ve sürdüğünüz takdirde cildinizde aşınma bile söz konusu olabilir.
İçeriğinde ki salisilik asit sayesinde ciltteki mat ve donukluğu yok eder..Sitrik asit sayesinde ise cildi pürüzsüzleştirir.
Göz çevresinde sakın kullanmayınız..


CLINIQUE LİQUİD Yüz Temizleme Jeli : Jel kıvamında olan bu likit sabun temizleyici benim gibi su ile cildini temizlemek isteyenler için birebir.. Bana süt ile temizlemek cazip gelmiyor ama kuru ciltler için süt mükemmel bir temizleyicidir.. Benim cildim Karma olduğu için olabildiğince su ile temas ettirerek yağ kontrolü yapmaya çalışıyorum.. Bu jel Normalden karmaya dönük ciltler için.. Aynı zamanda sebum salgısını azaltmakta yardımcı..Kampanyalı bir zamanında almıştım ve o zaman bu kullanışlı şişeye denk gelmiştim.. Pamuğu elime alıp bastırınca basınçlı şişeden otomatik olarak pamuğuma tonik aktarılıyor ve tonik sürme işlemini daha zevkli bir işe dönüştürüyor :) 

6 yorum:

uftade dedi ki...

merhaba bende bunları kullanıyorum ve senin gibi çok memnun kaldım :)
tek sorunum tonikle ..
boyun bölgesine de uygulayın demiş ve hayatımda başıma gelmemiş şey geldi boynumda sorun çıkardı çok sinirlerim bozuldu bende sadece yüzüme uygulamaya devam ettim.neyseki boynum geçti*tahtalara vurur* :D
paylaşayım dedim aynı yanlışa düşmeyin aman dikkat :D

Unknown dedi ki...

Canim senin boyun bolgende irritasyon yaratmis olabilir bu normal aslinda herkesin cildi farkli bende ve cevremdekilerde olmadi ama olmayacak anlamina da gelmez tabii :) ne kadar sure boyun bolgende kullandin ve nasil bir sorun olusturdu ?

uftade dedi ki...

Dediğin gibi herkeste olacak diye birşey yok :)
ama yüzümde sorun çıkarmayıp boynumda çıkarması ilginç geldi bana :D
ilk hafta her gün kullanımımdan sonra oluştu canım. Ben bir hafta daha hatta devam ettim üstüne kullanmaya .Sonra bıraktım boynuma inatla uygulamaya :D
sivilce gibi kırmızı ufak ufak irritasyon yaptı komple tüm boynumu ..
Neyse ki normale döndüm tekrar ^^
yazılarını ve değerlendirmelerini çok beğeniyorum bu arada ,söylemek istedim ^^
sevgiler

Oylesine Biri dedi ki...

Toniğin 4 numarası karma ciltler için mi? Numara durumunu pek çözemedim

Unknown dedi ki...

4 numara çok yağlı ciltler için ...

şöyle söyleyeyim ;

1- kuru
2-kurudan karmaya doğru dönük ciltler
3-karmadan yağlıya dönük ciltler
4-çok yağlı ciltler için..

sezgul dedi ki...

merhaba, kozmetin ürünlerinin son kullanma tarihleri ile ilgili bir postunuz var mı? rastlamadım, çok memnun olurum biraz bilgi verirseniz.. bilirsiniz hanımlar alır alır kullanmazlar,ne zaman elden çıkarmalıyız ürünleri? cilinique de mesela çok büyük boyda ürünleri. düzenli de kullanılmayınca bitmiyor..
sevgiler..