27 Eylül 2012 Perşembe

CLINIQUE Clarifying Tonik ve Liquid Yüz Temizleme Jeli


Bu aralar bu 2 üründen oldukça memnunum... 

CLINIQUE Clarifying Tonik :  Tonik kullanmanın önemini bir kere daha vurgulamak istiyorum..Yüzünüzü ne kadar temizlerseniz temizleyin mutlaka gözenek aralarında kirler kalabiliyor..O yüzden temizleme işleminin ardından mutlaka bir parça pamuk yardımı ile cildimizde kalan artıkları güzel bir şekilde temizleyip cildimizi nemlendirici kremimize daha hazır hale getirmemiz gerekiyor.. Clarifying tonik yağlıdan karmaya doğru olan ciltler içindir.. Yanlız şunu unutmadan söylemem lazım bu arada bu toniği kullanırken mutlaka tek bir yönde ve cildinize tek seferde sürmeniz yani bir kere sürdüğünüz bölgeye ikinci bir kere sürmemeniz lazım.. Clinique tonikleri kuvvetli yapıda olduğu için ikinci bir sürüşe gerek duydurtmaz ve sürdüğünüz takdirde cildinizde aşınma bile söz konusu olabilir.
İçeriğinde ki salisilik asit sayesinde ciltteki mat ve donukluğu yok eder..Sitrik asit sayesinde ise cildi pürüzsüzleştirir.
Göz çevresinde sakın kullanmayınız..


CLINIQUE LİQUİD Yüz Temizleme Jeli : Jel kıvamında olan bu likit sabun temizleyici benim gibi su ile cildini temizlemek isteyenler için birebir.. Bana süt ile temizlemek cazip gelmiyor ama kuru ciltler için süt mükemmel bir temizleyicidir.. Benim cildim Karma olduğu için olabildiğince su ile temas ettirerek yağ kontrolü yapmaya çalışıyorum.. Bu jel Normalden karmaya dönük ciltler için.. Aynı zamanda sebum salgısını azaltmakta yardımcı..Kampanyalı bir zamanında almıştım ve o zaman bu kullanışlı şişeye denk gelmiştim.. Pamuğu elime alıp bastırınca basınçlı şişeden otomatik olarak pamuğuma tonik aktarılıyor ve tonik sürme işlemini daha zevkli bir işe dönüştürüyor :) 

Yorum Gönder