7 Mayıs 2010 Cuma

Kalıcı Makyaj Uygulaması !!!


Neyseki sonunda yazmayı başardığım bi yazı olleyy :)
Sizden yoğun gelen talepler üzerine kalıcı makyaj uygulamasını en sonunda yazabildim..

Göz fotomda sadece gözümde sabahtan kalma bi rimel var ...Kalıcı makyaj uygulaması yaklaşık 1,5-2 saat falan sürmüştü.. Önce bir kremle göz çevremi uyuşturdular sonra çok ince bir iğneyle atışlar yaparak göz makyajımı tamamladılar..15 gün sonra tekrar üzerinden rötuş geçildi..Benim göz liner'im 4 sene önce yapıldı ve hala daha capcanlı :)
Uygulama aşamasında göz çevresinde herhangi bir acı hissetmiyorsunuz ...


Gelen soru ve önerilerde ''_Dudakların silikon mu'',''_Ruju taşırarak sürme ''diyorsunuz..
Allahım inşallah bu son olur .. Alın buyrun rujsuz hali :)
Dudağımda silikon ya da benzeri bi madde yok ..
Ruj taşması dediğiniz olay ise benim dudak yapımdan kaynaklanan bi görüntü yani dediğiniz gibi ruju sürersem çok komik bi görüntü oluşturur bende :)
Dudaklarımın dolgun olmasından kaynaklanıyor sadece..

Yani kısaca arkadaşlar ben dudaklarıma taşırmadan sürüyorum fakat dudak yapısını bilmeyenler taşırdı gibi görüyor.. Bunda da benim yapabiliceğim bi şi yok ki :)

Dudak çevremde de kalıcı makyaj var.. Kalıcı makyaj en zor dudaklara yapılıyor..
Nedeni ise; Dudak kenarlarında ve içinde olan yağ butonları kalıcı boyanın enjektesini çok zorlaştırıyor.. Ve baya bi zaman alıyor uygulama..
Uygulama yaptırmadan 3 gün önce uçuk hapı almaya ve dudaklarınızın kenarlarını günde 10-15 kez alkolle siliyorsunuz... Yağ butonlarını hafifletmek ve uçuk çıkmasını engellemek için.. Ben ilk takmadım ve yapmadım :)

Uygulama 3 saat kadar sürüyor ve biraz canınız acıyabiliyor..Dudak en hassas nokta kalıcı makyajda..
Gözümde hiç öyle bi problem olmamıştı ..
Sonuçtada dudağıma çok zor ve yarım yamalak uygulandı..Kocaman uçuklar heryeri kapladı :S
20 gün sonraki rötuşta dediklerini harfiyen yaptım ve şükür kötü bi durumla karşılaşmadım...

Resimde gördüğünüz gibi kimi yerleri silik silik çünkü 4 senelik olduğu için.. Yağ butonları sayesinde yavaş yavaş gitmeye başlıyor ...

Size önerim göz makyajı yaptıracaksanız kuyruklu yaptırmayın ki her makyaja ayak uydursun isterseniz siz sonradan kendinizde kuyruğunu kalemle uzatabilirsiniz...
Dudaklarınız için ise kesinlikle hap içip ,alkolle silin bunu kesinlikle yapın...Ve dudak renginizi ten renginize en uygun boyayla yaptırın...


Kalıcı makyajla ilgilir bir çok soru soruluyor ;


* Dövme yapıldığında o boyaların olduğu kısımlar su almadığı için abdest olmuyor.Peki kalıcı makyaj boyalarıyla dövme yapıldığında aynı sorun yok mu?


Kalıcı makyaj boyaları yağ bazlı ve su bazlı olmak üzere piyasada iki çeşittir.
Bazı uzmanlar toprak bazlı adı altında da boyalardan bahsetmektedir ancak böyle bir boya gerçekte yoktur.
Kalıcı makyaj boyaları (ya da pigmentleri dersek daha profesyonelce bir tanımlama olur) şayet kaliteli ise mutlaka su bazlıdır.
Çünkü su bazlı boyaların imalatı ve renk skalası oluşturulurken çok daha fazla emek,zaman ve maliyet harcanır.Bu su bazlı boyalar tamamen su geçirgen olup abdest geçirirler.
Ve zamanla herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan deri kendini içten dışa doğru yeniledikçe kaybolur giderler.
Yağ bazlı boyalar ise ( genelde dövme boyaları yağ bazlıdır) daha ucuz olup su geçirmez ve ne yazık ki ciltten de hiçbir zaman asla atılamazlar ( lazerli silme işlemlerine rağmen )
Peki şimdi diyeceksiniz ki kullanılan boyanın su ya da yağ bazlı olduğunu nereden anlayacağız.Son derece basit bir test ile tabii ki.
Bir bardak suya bu pigmentlerden bir damla damlattığınızda şayet boya tıpkı sulu boya gibi suyun içinde homojen bir şekilde dağılıp suyun rengini değiştiriyorsa su bazlıdır.Fakat bir kaç saniye içinde suyun ya üzerinde ya da dibinde çöküp kalıyorsa yağ bazlıdır.
Bu nedenle tanımadığınız,uzmanlığı ve bilgisi hakkında emin olmadığınız yer ve kişilere asla kalıcı makyaj yaptırmayınız.
Çünkü kaşınız kalıcı makyaj boyası değil de daha ucuz olan dövme boyası ile yapılırsa üstelik bir de daha sonra şekilden memnun kalmazsanız hayatınız boyunca o kaşlarla yaşamak zorunda kalabilirsiniz.
Dikkat diyorum.
Bu arada kalıcı makyaj boyalarıyla bir kaç yıl kullanmak üzere dövme yaptırabilirsiniz fakat bu dövme size epeyce bir tuzluya malolur.

Ben bu bilgilerin çoğunu kalıcı makyaj uzmanı DEVRİM ÜNLÜ'den öğrendim... Umarım size de bi faydası dokunur...


Fiyatları ise çok farklı her uzmana göre değişiyor ama ben tahmini rakamları sölim..

Göz : 350-500 TL
Kaş :350-500 TL
Dudak :450-600 TL
Yorum Gönder